Boncuklu Kertenkele Meksika Guatemala Sürüngenler Alemi 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Boncuklu Kertenkele Meksika Guatemala Sürüngenler Alemi 4K UHD
Boncuklu Kertenkele: Zehirli olması nedeniyle çok tehlikeli olan bu kertenkele türü vücudunda yer alan pulların boncuğa benzer yuvarlak bir şekli olması nedeniyle boncuklu kertenkele olarak adlandırılmaktadır. Boncuklu kertenkelenin anavatanı Meksika olup, tür siyah üzerine pembe sarı lekeler şeklinde 80 cm’e kadar büyüyebilen uzunluğuyla oldukça büyük bir yapıdadır.
Sürüngenlerin genel özelliklerinden biri olan yavaş hareket etme bu kertenkele türü için de geçerlidir. Düşmanını zehirlemeleri için sadece ısırmaları yeterli değilken, tat alma duyusu oldukça gelişmiş olan boncuklu kertenkeleler avını çiğnerken zehirin de daha da etkili hale gelmesini sağlar.
Pullu sürüngenler takımının, boncuklu kertenkelegiller familyasından, 60 cm kadar uzunlukta, alt çenede zehir bezleri bulunan, ısırınca yarım saatte insanı öldürebilen, kara ve turuncu renkli, Arizona ve Yeni Meksika’da yaşayan bir sürüngen türüdür.

Gila Canavarı, boncuklu kertenkele olarak ta bilinir.Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür. Diaframları felç ederek ölüme yol açar. Isırığı tedavi edilmezse öldürücüdür.

Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 22.01.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın