Gümüş Sülün Tayland Vietnam Kamboçya Laos 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Gümüş Sülün Tayland Vietnam Kamboçya Laos 4K UHD
Gümüş Sülün
Gümüş sülünün anavatanı Çin, Burma ve Orta Tayland, Güney Vietnam, güneybatı Kamboçya, güneydoğu Tayland, kuzey Laos ve Hainan adasi dır. Bu sülünlerin vücutları hatun ve altın sülünlere göre daha büyüktür.
Yetişkin erkeklerin beyaz ve siyah rengin hâkim olduğu vücut rengi vardır yüz çevresindeki maske kırmızı renktedir. Dişiler toprak rengindedir. Gümüş sülünler evcil ortamlara kolayca alışabilen ve kuluçkaya yatabilen sülünlerdir.
Üreme mevsimleri mart-nisan ayında başlar dişilerin yumurta sayıları 25-30 adet kuluçka süresi 25 gündür. Yeşillik buğday, mısır gibi taneli yemlerin yanında üreme zamanı yumurta yemi verilebilir.
Alt Türleri: 15 adet alt türü vardır. Ana Vatanları: Erkeklerde uzun siyah bir ibik siyah bir çene ve boğaz ve parlak mavimsi siyah bir karın vardır. Vücudunun geri kalan kısımları beyazdır ve pek çok siyah çizgi vardır.
En çok dikkat çeken yeri kur yapma esnasında daha da belirginleşen parlak kırmızı yüz uzantılarıdır. Parlak tüylere ikinci yılda sahip olurlar. Dişilerin her tarafı soluk zeytin kahverengisidir. Karin çizgileri dişiden dişiye değişir birbirinin ayni olan dişi çok azdır. Erkeklerde ve dişilerde gagalar gri ve ayaklar kırmızıdır. Olgunlaşmamış erkekler dişilere benzer

Üreme Zamanları: Mart ortası baslar Üreme Yaşı: ikinci yıl ancak ilk yılda doğurabilirler.Yıllık Yumurta Sayısı: 6-15 yumurta Kuluçka Süresi: 25-26 gün. Sülün yetiştirmeye yeni başlayanlar için en uygun sülündür.

Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 22.01.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*