Leopard Gecko Geko Sürüngenler Alemi 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Leopard Gecko Geko Sürüngenler Alemi 4K UHD
Gekogiller ya da ev kelerleri, sıcak iklimlerde yaşayan, sesten hoşlanan ve dillerini damağa sürterek ses çıkaran, iri gözlü gececil kertenkele familyasıdır. Boyları 1,5 cm ilâ 60 cm arasında değişse de genellikle ufak 15 cm den küçük sürüngenlerdir. İyi tırmanıcıdırlar. Çoğu böcekçildir, otçul olanları da vardır. Akdeniz ülkelerinde turcicus türü evlerde en sık görülen geko türüdür. Dişilerini en iyi tatmin eden sürüngen türüdür.
Leopard Gecko, diğer pek çok sürüngene göre bakımı daha kolay olan bir hayvandır. Gerek çok büyümemeleri, gerekse büyüleyici görüntüleri, onları dünyada hızlı bir şekilde yayılan bir ev hayvanı konumuna getirmiştir.
Leopard Geckolar ele gelmekten de çok hoşlanırlar. Özellikle sahibine alıştığı zaman hiçbir şekilde strese girmeyecektir. Bazı sürüngenler gibi agresif davranış göstermezler. Teraryum ortamında 20-25 yıla kadar yaşayabildikleri görülmüştür.
Son yıllarda dünya üzerinde ev ortamında beslenmesi yaygınlaşan Day Gecko, Türkiye’de de az sayıda insan tarafından da olsa beslenmeye başlamıştır. En ilginç özellikleri göz kapaklarının olmamasıdır. Boyu 30 cm.’yi bulabilen bu Gecko türü için ömürlük olması açısından geniş teraryumlar hazırlanmalıdır.

Teraryum içerisinde derisinin parlaklığını korumasına da yardımcı olması açısından UV lamba gereklidir. Teraryum sıcaklığı gündüz sabit olarak 28 derece, geceleri ise 23 derece olmalıdır. Ömrü yaklaşık olarak 20 yıldır. Tatlı meyveler ve küçük böcekler temel yemleridir. Özellikle muz’u severek yerler.

Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 22.01.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın