Sarı Salyangoz Venezuela Venezuela Yumuşakçalar Alemi 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Sarı Salyangoz Venezuela Venezuela Yumuşakçalar Alemi 4K UHD
Sarı Salyangoz Elma salyangozu
Elma salyangozu bir su salyangozu türüdür. Türkçe karşılığı elma salyangozu olduğu halde Türkiye’de de Apple Snail olarak satılan ve son dönemde yaygınlaşan farklı su canlılarını beslemek isteyen akvaristlerin ilgi odağı olmuş bu salyangoz türünün birçok çeşit ve renkte olanı vardır.
Türkiye’de genelde açık sarı, sarı üstüne koyu çizgili türleri bulunan elma salyangozları saldırgan olmayan balıklarla birlikte bakılmalıdırlar. Bitkisel beslenmelerine rağmen akvaryum bitkilerine zarar vermemeleri ve akvaryumdaki yosunlanmanın önüne geçmelerinin yanı sıra dibe düşen yemleri yiyerek akvaryumdaki nitrit, nitrat, su sertliği, PH gibi önemli su değerlerini de dengede ve sağlıklı bir boyutta tutarlar.

Sert su seven Apple Snaillar için ideal sıcaklık 25 derecedir. Nadiren daha büyük boylarına rastlansa da aslen 7.5 cm’ye kadar büyüyen Apple Snailların en büyük özellikleri onları diğer salyangozlardan ayıran cinsiyet farklılığının önemidir. Diğer salyangoz türlerinde cinsiyet ayrımı yokken ve bazı türler kendi kendilerine yavru yapabilirken elma salyangozlarında 1 erkek ve 1 dişi olmadan yavru almak mümkün değildir.

Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 22.01.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın