Delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir – Albert Einstein


Danimarka 07.11.2011
Türk Medyasına
… redaksiyon
Konu; adalet ve insan hakları, söz konusu ölüler dahi olsa…Polis ve bağımsız araştırma komisyonu, gelinimin ve torunumun ve daha pek çok insanın hayatına mal olan, yol koşulları ve trafik işaretleri konusundaki kanıtları ele almadıklarını düşünüyorum.
Ben Danimarka’da yaşamaktayım. Gelinim Sevgi ve torunum Rodin’i Antalya’da 3 Temmuz 2011 tarihinde meydana gelen bir trafik kazasında kaybettim. Bu bağlamda ilk defa, örneğin polisin kaza raporu ve 25.10.2011 tarihinde yapılan bağımsız inceleme raporu dolayısıyla Türk resmi kurumlarla irtabata geçtim.
Bana göre, rapor eksiklerle doluydu ancak, bağımsız inceleme komisyonu, polisin raporunda eksiklik olduğunu kabul etmemektedir. Avukatımız, polisin yol koşulları durumu ile ilgili yapmış olduğu ciddi hataları resimlerle belgelemiştir. Ancak hataların bu denli belgelenmesine karşın, bağımsız inceleme komisyonu bizim kanıtlarımıza kulak asmamaktadır.
Bağımsız inceleme komisyonunun raporunda bizim verdiğimiz bilgilere yer vermemesi sebebiyle size yazmaktayım. Umarım bu konuyu medyaya taşıma konusunda istekli olursunuz. Böylece diğer insanların, bundan sonra polis ve bağımsız inceleme kurulları tarafından daha adaletli davranışlar görmesine neden olursunuz.
Bu inceleme raporuyla ve kanıtlarımla birlikte, sizlerle Türkiye’de kaza yerinde görüşmek isterim. Bu yolda şimdiye kadar ne kadar kaza meydana geldiğini ve tıpkı benim gelinim ve torunum gibi, daha kaç kişinin hayatlarını kaybettiğini insanlık adına araştırmya davet ediyorum.
İnsanların adına harekete geçip, yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmesi için harekete geçmeye davet ediyorum. Bu yolda meydana gelen kazaları en aza indirmek için bişeylerin yapılması lazım.
Hem polis raporunun hemde bağımsız inceleme kurulunun, o anki yol işaretleri koşulu ile ilgili gerçeklerde, raporlarında farklı bilgiler kaydettiklerini düşünmekteyim. Bana göre, yol işaretleri son derece eksikti ve bu durum tıpkı benim gelinim ve torunumun hayatına mal olduğu gibi daha nice canlara mal oldu.
Bu elektronik posta pekçok gazete ve televizyona gönderilmiştir. Amacım sorumluluk sahibi olmayan yetkilileri görevlerini yapmaya davet etmek, polisin hazırlamış olduğu rapora ve bağımsız inceleme komisyonunun kanıtlarının yeniden ele alınmasını sağlamaktır.
İnsan hayatını , hayatımızın merkezine yerleştirmek istemekteyim. İnsan hayatı benim için çok kıymetlidir ve bu sebeple sorumluluklarını yerine getirmeyen yetkililerin hesap vermesi gerektiğini düşünmekteyim.
Saygılarımla
Ahmet Demir Sosyal Danışman
Pedagoji Yüksek Lisansı- Varoluşsal Psikoterapist (PI)
Danışmanlık hizmetleri- Konuşmacı – Süpervizyon – Terapi

Søstjernevej 27
2650 Hvidovre – Denmark

Mobil: (+45) 20 97 43 56
www.ahmetdemir.dk – [email protected]
Danimarka Psikoterapi Derneği üyesi