Albino Burma Pitonu Güneydoğu Asya Yilan Dünyası 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Albino Burma Pitonu Güneydoğu Asya Yilan Dünyası 4K UHD
Orta Amerika, Güney Amerika ve bazı Karayıp Adaları’nda bulunan bir yılan türüdür. Genellikle su kenarlarına yakın nemli ormanlarda yaşarlar. Ağaçlara tırmanmayı severler. Gündüzleri toprağın içinde veya ağaç kavuklarında saklanırlar. Genellikle güneş battıktan sonra avlanmaya çıkarlar. Küçük memeliler ve kuşlar ile beslenirler.
Zehirsizdirler, besinlerini sıkıp boğarak öldürdükten sonra bir bütün şeklinde yutarlar. Büyük kertenkeleler, küçük ya da orta büyüklükte kuşlar, karıncayiyenler, yarasalar, mangoseler, sıçanlar ve sincaplarla beslenirler.
Çiftleşme ayında dişi erkeğe hazır olduğunu belirtmek için seksüel bir salgılama yapar, bunu takip eden erkek dişiyi bulur ve kloak tarafında bulunan mahmuzu dişiye sürtmeye başlar ve sonuç olarak Hemipenis dişi ile buluşur. Bu işlem haftalar sürebilir tabi ki bunun neticesin birçok kez çiftleşme işlemi gerçekleşir.

Yavrular çiftleşmeden 15-17 hafta sonra anne karnından canlı olarak çıkarlar. Yavruların canlı çıkması gerçek bir doğum değildir. Yumurtalar anne karnında gelişip açılırlar. Buna “ovovivipar'” üreme denir. Bir seferde 60 kadar yavru dünyaya gelebilir. Yavrular ilk doğduklarında 35-50 cm uzunluğunda olurlar. Doğumdan 1-3 hafta sonra yavrular ve ufak farelerle beslenmeye başlarlar.

Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 22.01.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın