Antalya’da dört mevsim yarış

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları, sporculara ve izleyenlere bir günde dört mevsimi yaşattı.

Antalya’nın kış sporları merkezi Saklıkent’te kayak yarışı ile start alan Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları, bisiklet etabı ile devam ederek Konyaaltı’nda yüzme etabı ile tamamlandı. İlk kez düzenlenen yarışmada 20 takım ve 60 sporcu yarıştı. 2,5 kilometre kayak yapan, 45 kilometre bisiklet kullanan sporcular, son olarak 500 metre yüzerek yarışı tamamladı. Parkurlar boyunca çok sayıda sporsever tarihi yarışa tanıklık etti.

Dereceye girenlere kupaları Porto Bello Otel’de düzenlenen törenle verildi. Törene Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, Saklıkent Kooperatifi Başkanı Emin Altıner, sporcuların aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları’nın Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Valiliğinin himayesinde gerçekleştirilen organizasyonu önümüzdeki yıllarda uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın