Bi’dilim Antalya / No:23/ Engelsiz Mehteran

ENGELSİZ MEHTERAN

“Bir tane engelli dostunuz olsun, insan olduğunuzu anlarsınız.”

Engelli Eğitim Kültür Sağlık ve Spor Vakfı Antalya Şube Başkanı Gülcan AY, kendisi için parola kabul ettiği bu hakikatin ardında kocaman bir bir dünya keşfetmiş. Keşfettiği o dünyayı şimdi özel gayretleriyle daha da güzelleştiriyor.

Antalya’da mutevazı imkanlarla, engelli çocukları hayata kazandırmak için alkışlanası bir çaba ile yolculuğuna devam eden bu güzel insan farkedilmeyi ve taktir edilmeyi çoktan hakediyor.

Onun hayata bakışı, kurguladığı fikirleri ve azmi şehir hayatına önemli bir katkı sağlıyor. Dezavantajlı bireylere sosyal bir ortam sunmak, modern bir şehir hayatının en büyük gereklerinden biri. O ve arkadaşları, Antalya’nın Down Sendromlu Çocukları için çok özel bir alan oluşturmuşlar.

Türkiye’nin bazı şehirlerinde örneklerine rastlanan “Engelli Mehteran Takımını”, Antalya’da ilk onlar kurmuş. Henüz şehirde tek olma özelliğini elinde bulunduran bu özel topluluk, zaman zaman şehrin değişik etkinliklerinde sahne alıyor; sevgi çiçeği downlu çocuklar, bu etkinliklerle gönüllere değişik bir biçimde dokunmayı başarıyor.

Gülcan AY ile engellileri hayata kazandırmanın önemli pratiği olan “Engelli Mehter Takımı”nın kuruluş hikayesini konuştuk. Şehrin farkındalığına küçük bir katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız bu küçük videoyu takipçilerimizle paylaşıyoruz.

Herkese iyi seyirler..
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Herkesin unutamadığı ve anlatmak istediği bir hikayesi vardır düşüncesi ile..

Hikaye önerileriniz ve daha fazlası için;
Facebook: https://www.facebook.com/bidilimantalya
Twitter : https://twitter.com/bidilimantalya
İnstagram: https://www.instagram.com/bidilimanta…
http://www.bidilimantalya.com/
[email protected]

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın