Bu Kadarı Da Fazla Dedirten 11 Dahi Çocuk


Videomuzdaki ilk zeki çocuk Alexis adındaki bu küçük kız. 2 yaşına gelmeden okuma yazmayı söktü. Ana dili İngilizce’yi bir yetişkin kadar öğrenmesinin yanısıra İspanyolca’yı kendi kendine öğrendi. 3 yaşındayken IQ’sunun 160 olduğu anlaşıldı. Bu özelliği sayesinde en zeki insanların üye olabildiği Mensa adlı topluluğa kabul edilen en genç isimlerden biri oldu.
Sherwyn adındaki çocuk da Mensa üyesi küçük dahilerden biri. 4 yaşına girdiğinde en az Stephen Hawking kadar zeki olduğu keşfedildi. 10 aylıkken okumayı öğrendi. Okula 3 yıl erken başlamasına rağmen birçok derste sınıfındakileri geride bıraktı. İleride çok büyük akademik başarılara imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor.
Henüz 2 yaşında olan Adam ile devam ediyoruz. İngiltere’nin en genç dahisi olma özelliğini taşıyor. IQ’su 141 olan çocuk aslında dahilik sınırının birkaç puan altında ama yine de farklı ve parlak bir zekaya sahip. İspanyolca, Fransızca ve Japonca’yı anadili gibi konuşuyor. Ailesi tüm bu zekasına rağmen son derece normal bir çocuk olduğunu söylüyor.
Elise adındaki bu kız da İngiltere’den dahi bir çocuk. Mensa’ya kabul edildiğinde sadece 2 yaşında olduğu için topluluğa girmeyi başaran en genç insan oldu. Henüz 5 aylıkken ilk kelimelerini öğrenip konuşmaya başladı. 8 aylıkken normal bir şekilde yürümeyi öğrenen çocuğun IQ’su 156.
Şirinidi ise 12 yaşında bir dahi. İngiltere’de yapılan çocuk dahiler yarışmasında birinciliği elde etmesi zor olmadı. Zekası ile herkesi şaşırtan Şirinidi aynı zamanda 12 yaş altı Dünya Scrabble Şampiyonu.
Colin adındaki Amerikalı çocuğun geleceğin en parlak biliminsanlarından biri olacağı düşünülüyor. 17 yaşındayken 2 yüksek lisans programını bitirip üstüne de doktorasını verdi. Şu an Kaliforniya Üniversitesi’nde ekoloji üzerine araştırmalar yapıyor.
Sıradaki dahimiz Jacob şu an 15 yaşında. Küçükken alfabeyi bile öğrenmekte zorlanan bir çocuktu. Ailesi onun bir tür öğrenme bozukluğu olduğunu düşünüyordu ancak sonradan inanılmaz bir ilerleme kaydetti. 11 yaşındayken dünyanın en önemli bilimsel araştırma kurumlarından biri olan Teorik Fizik Çevre Enstitüsü’ne girdi. Üniversiteyi bitiren Jacop halen teorik fizik alanında mastır yapıyor.
Filipinli Farrel Wu ise bir matematik dehası. 2012 yılında Avustralya Matematik Olimpiyatlarında birinci oldu. Henüz 1 yaşındayken basit matematik problemleri çözmeyi öğrenmişti. 3 yaşındayken borsada hisse senedi alım satımı yapan babasına danışmanlık yapıyordu. Şu an 15 yaşında ve Amerika’daki Michigan Üniversitesi’nde matematik okuyor.
Sıradaki çocuğumuz müzik dehası olan Ryan Wang. 5 buçuk yaşında olan Ryan müziğe 2 yaşındayken gitarla başladı. 4 yaşında piyano eğitimi almaya başladı. 1,5 yılda dünyanın en iyi piyano virtüözlerinden birine dönüştü. Bu sevimli ufaklığın müzik dehası herkesi şaşırtıyor.
Sırada Doktor Akrit Jaswal var. Şu an 20 yaşında. 10 yaşındayken, evet sadece 10 yaşındayken tıp fakültesini bitirip doktor oldu. İnanılmaz ama 7 yaşında ilk ameliyatına girdi. Şu aralar uygulamalı kimya üzerine çalışmalar yapıyor.
Son sıradaki dahimiz Priyanshi ise hesap makinesi, hatta kağıt kalem bile kullanmadan çok büyük rakamlarla hesaplamalar yapabiliyor. Bu yeteneği 6 yaşında keşfedildi. Pakistan’ın en zengin ailelerinden birinin kızı olan Priyanshi’nin sayılarla ilgili üstün yetenekleri herkesi çok şaşırtıyor.

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın