MHP'li Mevlüt Karakaya, Kılıçdaroğlu'yla Evde Kaldığı O Anları Anlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğradığı şehit cenazesinde yaşananları anlattı.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

Kılıçdaroğlu’na sığındığı evde refakat ettiğini belirten Karakaya, “TBMM ‘de ikinci büyük milletvekiline sahip bir siyasi partinin genel başkanının böyle bir toplumsal olayın içerisinde saldırılara maruz kalmasını kimse tarafından tasvip edilecek bir tarafı yok. Üzüldüğümüzü de belirtmek istiyoruz. Bazı CHP parti sözcülerinin MHP’lilerin bir protesto yaptırdıkları şeklindeki açıklamaları talihsiz açıklamalardı. Kılıçdaroğlu’na bu konudaki sitemlerimizi de dile getirdim” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı şehit cenazesinde yaşananları anlattı. Protestoların devamında meydana gelen saldırıların sonrasında AK Partili Bakanlar ve MHP teşkilatı üyeleriyle birlikte alınan önlemlere destek verdikleri ifade etti. Vatandaşları yatıştırmak için uzun uğraşlar verildiğini belirten Karakaya, Kılıçdaroğlu’na sığındığı evde refakat ettiklerini ifade etti. 23 Nisan Genel Kurulu sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tekrar geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyleyen Karakaya, CHP Sözcülerinin MHP’yi hedef alan söylemleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’na sitemlerini de illettiğini dile getirdi.
Kılıçdaroğlu’nun yaşanan arbede sonrasında bir eve götürüldüğünü ve evin etrafında geniş güvenlik çemberinin oluşturulduğunu belirten Karakaya, “İçeride olmaktan daha çok biz dışarıda herhangi bir taşkınlığın olmaması için , istenmedik olayların yaşanmaması için dışarıda güvenlik güçleriyle Kılıçdaroğlu’nu oradan herhangi bir zarar görmeden tahliye etme üzerine durduk ve hatta tabiri caizse evin önünde canlı kalkan olduk. Zamanınımızın önemli bir kısmı öyle geçti. Daha sonra, gerekli tedbirleri alıp Sayın Kılıçdaroğlu’nun oradan çıkarılmasını sağlayacak o ortam oluştuktan sonra da yanına girdik geçmiş olsun dileğimizi ilettik. Sonra yine Adalet ve Kalkınma Partisi Bakanlarıyla birlikte kendisini zırhlı araca bindirdik ve oradan sağ salim tahliye edilmesini sağladık güvenlik güçleriyle birlikte. Evde kaldığımız süre içerisinde geçmiş olsun dedik. Gerekli tedbirlerin dışarıda alındığını, orada kendisini yalnız bırakmadığımızı ifade ettik. Kendisi de teşekkür etti. Çok farklı bir diyalog söz konusu olmadı” dedi.
“Sayın Kılıçdaroğlu alana geldiğinde bir kızgınlık olduğu belliydi”
Yaşanan şiddet olayının asla tasvip edilebilecek bir durum olmadığının altını çizen Mevlüt Karakaya,” Yaşananlara şu açıdan bakmak lazım. Orada yaşanan bir şiddet var. Tasvip edilecek bir tarafı yok Sayın Genel Başkanımızda ifade ettiği gibi bunun kabul edilir bir tarafı yok. TBMM ‘de ikinci büyük milletvekiline sahip bir siyasi partinin genel başkanının böyle bir toplumsal olayın içerisinde saldırılara maruz kalmasını kimse tarafından tasvip edilecek bir tarafı yok. Üzüldüğümüzü de belirtmek istiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu alana geldiğinde bir kızgınlık olduğu belliydi. Kılıçdaroğlu’ndan önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı alana geldiğinde benzer tepkiler söz konusu olmuş nitekim cenaze namazı kılındıktan sonra resmi geçit programına geçilmeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanını yanındakiler oradan alıp götürüyorlar. Belki oradaki olayların, protestoların daha da büyüyeceğini ve hoş olmayan olayların olacağını düşünerek. Aynı şekilde Kılıçdaroğlu için de bunu yapmaları gerekiyordu belkide. Sonucu gördükten sonra yapılsaymış iyi olacakmış diye bunu ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Kendilerine bu konudaki sitemlerimizi de dile getirdim”
CHP’li bazı sözcülerin MHP ile ilgili söylemlerini eleştiren Karakaya,”Diğer milletvekillerinin de oradan tahliye olmasıyla ilgilide bizim teşkilat mensuplarımızın yardımcı olduğunu daha sonradan öğrendim. Dolayısıyla O gün , o gece özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakın çevrelerin bazı CHP parti sözcülerinin MHP’lilerin bir protesto yaptırdıkları şeklindeki açıklamaları talihsiz açıklamalardı. Ben bunu 23 Nisan Genel Kurulundan hemen sonra Kılıçdaroğlu’yla kurul salonunun kapısında karşılaştığımızda tekrar geçmiş olsun diyerek kendilerine bu konudaki sitemlerimizi de dile getirdim. Kendisi de ‘Arkadaşlarımızı uyaralım, böyle şey olur mu?é şeklinde konuyla ilgili rahatsızlığını bir şekilde ifade etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

#haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın