Milyonluk soruya verilen cevap ! – Kim milyoner olmak ister ?

ATV’de yayınlanan “Kim milyoner olmak ister” yarışmasının yeni sezonu milyonluk soruyla başladı. Yarışmacı Arda Ayten, İstiklal marşı hakkındaki soruyu bilerek yarışmayı kazandı.


Soru: On kıtadan oluşan İstiklal marşının tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?

a) Vatan b) Kan c) Toprak d) Yurt


Sinema oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunduğu yarışmada, yarışmacı Arda Ayten, istiklal marşının kıtalarını okuyarak doğru cevabı bulmaya çalıştı. Son olarak “c” şıkkında karar kılan Arda Ayten, soruya “toprak” cevabını verdi.

Arda Ayten’in doğru cevabı bulmasıyla salonda adeta şenlik havası yaşandı. Yarışmacının ailesi yanına gelerek uzun süre Arda Ayten’e sarıldı ve sevincini paylaştı.


Vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği ve sıradışı bir başarının yaşandığı program akıllara hemen daha önce ABD’de benzeri şekilde milyonluk soruyu bilen yarışmacı John Carpenter‘i getirdi.


Ayrıca, Güldür Güldür Show’da yayınlanan “Kim 7 trilyon istemez” skecine de değinmeden edemeyiz.
İşte o, izleyenleri kahkahalara boğan skeç:

Bu Gönderiye Yorum Yapın

Gönderiye yorum yapmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz. Herhangi bir kayıt işlemi gerektirmez. Lütfen yorumlarda yasalara ve karşılıklı saygı kurallarına uymanız gerektiğini unutmayın.

Yorumunuzda Youtube video bağlantısı, Twitter kullancı adı veya gönderi linki gibi sosyal ağlardan kopyalayıp yapıştıracağınız linkler otomatik olarak izlenebilir içeriğe dönüştürülür.