Muzkent Köyü – Gazipaşa – ANTALYA (Ali Toprak Röportaj)


Alanya – Gazipaşa Bölgesindeki çakimlerimiz sırasında Gazipaşa Muzkent Köyünden Ali Toprak’a misafir olduk. Bu sayede güzelliğine hayran kaldığımız Muzkent köyünde çekimler yaptık. Muzkent Köylüleri, su sorunu ile boğuşuyor. Yer altından çıkardıkları suyu, uzak mesafelerdeki muz bahçelerine eriştirmek için çok yüksek miktarda elektrik harcaması yapmak zorunda kalıyorlar. Çiftçi başına yıllık 100 – 150 bin TL. yi bulan elektrik faturaları çiftçileri çok zorluyor.

Bölge için önemli bir istihdam kaynağı olan muz yetiştiriciliği, adeta Muzkent’le özdeşleşmiş durumda. Gazipaşa’daki bir çok köyde gençler iş bulmak için Alanya’daki otellere gitmiş durumdayken, Muzkent alternatif iş imkanları sağlayarak diğer köylerden işçi temin ediyor.

Bölge insanının istihdamı için çok önemli olan muz yetiştiriciliği konusunda önemli adımlar atılmazsa, meşhur Gazipaşa muzu yerine, ithal muza mahkum kalacağız ve işsizlerimizin sayısı artacak.

Muzkent çiftçileri, yetkililerden yardım bekliyor. Biz de Antalya TV olarak onların bu yakarışına aracı olmaya çalıştık. İşte Antalya TV kameralarına yansıyanlar ve mükemmel doğsıyla Muzkent Köyü…

“Muzkent Köyü Gazipaşa” “Ali Toprak Röportaj” “Muzkent Ali Toprak” “Gazipaşa Ali Toprak” “Gazipaşa Muzkent Köyü” “Muzkent Antalya TV” “Muzkent Akdeniz TV” “Muzkent Köyü Video” “Gazipaşa Köyleri” “Gazipaşa Videoları” Gazipaşa Muzkent “Muzkent Gazipaşa” “Ali Toprak Gazipaşa”

Youtube’da İzle !