Çocukların Tasarımları Gerçeğe Dönerse

Dünyada, çocukların yaptığı şeylere değer veren insanlar hala var. İngiliterede çocukların tasarımlarına önem veren bir adam, onları yerel üreticilere götürerek, gerçeğe dönüşmelerini sağlamış. Yani çocukların tasarladıkları her şey tasarıma tamamen sadık kalınarak gerçeğe dönüşmüş.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Amelia Liddle isimli 6 yaşındaki minik kız yemek yerken yaşadığı sorunu çözmek için oldukça güzel bir çözüm bulmuş. Bulduğu çözümü de henüz 6 yaşında olmasına rağmen gayet güzel projelendirmiş.

Amelia, sıcak yemekleri yerken yaşadığı sorunu bir çatalın arkasına konulacak bir pervaneyle çözebileceğini düşünmüş. Bence gayet güzel görünüyor minik kızın buluşu.

Bu projeyse Henry isimli 12 yaşındaki genç bir delikanlıya ait. Çizimden de anlayabileceğiniz gibi, Henry, diş macunu ve diş fırçasını bir araya getirerek yeni bir buluşa imza atmış.
Genç mucidimizin icadının da bitmiş hali işte böyle görünüyor. Ne denir ki, bence oldukça kullanışlı bir ürün çıkmış ortaya. Sizin de evinizde olsa kullanmaz mıydınız bunu? Ben kullanırdım şahsen.

Bu seferki icat ise, 11 yaşındaki bir patates kızartması sevdalısı tarafından tasarlanmış. Sol tarafta gördüğünüz içinde yağ haznesi ve patates doğrayıcısı bulunan bir fritöz.
Genç mucidin tasarımının hayat bulmuş hali de işte böyle görünüyor. Gördüğünüz gibi gençler oldukça kullanışlı şeylere imza atmışlar. Şahsen bir patates tutkunu olarak tasarımı oldukça beğendiğimi söyleyebilirim.

Bu seferki icadımız ise Colin isimli bir genç mucit tarafından oldukça güzel bir amaç için tasarlanmış. Colin, telefon kulübelerinin engelli kardeşlerimiz için yeterince kullanışlı olmadığını fark etmiş.
Bu doğrultuda da özellikle tekerlekli sandalyeyle gelecek birinin telefona ulaşabilmesi için bir robot kol ilave etmiş. Çok basit bir dokunuş olmasına rağmen oldukça işe yarar bir çözüm olmuş bence.

Bilmiyorum siz de düşündünüz mü ama, çocukken benim aklıma takılan bir konuydu bu. Acaba bir insan bir gözlük yardımıyla arkasını görebilir mi? Anlaşılan 11 yaşındaki Alex’in de aklına takılmış bu soru.
Sorunun cevabı ise, gayet açık. Gördüğünüz gibi Alex’in fikri gerçek hayatta uygulanabilir ve kullanılabilir. Hatta hepimizin aşina olduğu canlı yayın platformu persicope, deniz altılarda düşmanı gözetlemek için kullanılan araçtan almıştır ismini.

Bu seferki icadımız diğerlerinden biraz daha sıra dışı arkadaşlar. 10 yaşındaki Morgant tarafından tasarlanan bu icat bebeklerin iyi bir uyku çekmesi için tasarlanmış.
Sıra dışı olan tarafıysa, bebekleri gördüğünüz hazneye koyup platformu duvara asıyor olmanız. Yani içine koyduğunuz bebek bildiğiniz duvarda uyuyor. Oldukça ilginç bir fikirmiş gerçekten.

Elise tarafından geliştirilen bu icat, sokakları temiz tutmak için tasarlanmış. Sol taraftaki çizimde gördüğünüz gibi, son baharda ağacın dökülen yaprakları ağaca takılan aparatın içine doluyor.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

http://fishki.net/1625109-krupnejshie-igrovye-franshizy-togda-i-sejchas.html?from=fb

INVENTORS! project


https://en.wikipedia.org/wiki/Child
https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ocuk

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın