Çocukluk Çizimlerini Büyüyünce 3D Olarak Tekrar Çizen Ressam

Çocukların çizimleri genellikle pek önemsenmez; ama siz farkında olmasanız da bazı çocuklar henüz çocukken ressam olacaklarını belli eder. İşte, Telmo da o ressamlardan biri. Çocukken çizdiği basit çizimleri büyüyünce 3D olarak tekrar çizmiş. Ben de sizler için bu yaratıcı ressamın eski ve yeni çizimlerini bizlerle paylaştığı eserlerini derledim. Umarım beğenirsiniz.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

►Sanatçının web sitesi: http://www.telmopieper.com/

Hayal etmek, bence insana verilmiş en güzel yeteneklerden biri. Bu yeteneği en iyi kullanan ustaların da çocuklar olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki, büyüdüğümüzde bu güzel yetenekten de yavaş yavaş uzaklaşıyoruz; ama şimdi sizlere anlatacağım ressam bu yıpratıcı döngüye direnmeyi başarmış kişilerden biri.

Telmo henüz 4 yaşındayken ressam olmayı hayal eden bir çocukmuş ve o yaşlardayken hayal dünyasının da gücüyle bir sürü resim çizmiş. Yıllar geçtikten ve Telmo gerçek bir ressam olduktan sonra, çocukluk yıllarında çizdiği basit resimleri, 3 boyutlu olarak tekrar çizip renklendirmiş ve ortaya da bu anlamlı çalışma çıkmış.

Genelde çocukları çizime özendirmek için basit şeylerle başlanır; ama gördüğünüz gibi, Telmo bir ayı çizmeyi tercih etmiş.

Sağ alt köşede görünen ve Telmo’nun 4 yaşında çizdiği sinek o kadar da korkutucu değil; ama gerçek bir ressam olduktan sonra sol tarafta çizdiği 3 boyutlu sinekle aslında çocukken ne hayal etmiş olduğunu hepimiz görüyoruz.

Çocukluk yıllarınıza ait, eski ve sıradan resimleriniz varsa saklayın onları arkadaşlar. Gördüğünüz gibi burada da sıradan bir araba yıllar sonra, hepimizin ilgisini çeken güzel bir sanat eserine dönüşmüş.

Özellikle üniversitede sanatla ilgili bir bölüm okumak isteyenlere bu tavsiyem, yetenek sınavlarında eski çizimlerinizi göstermeniz büyük artı sağlar sizin için. Bu arada bu da Telmo’nun 4 yaşında çizdiği bir gözlem kulesi.

Hani demiştim ya hayal etmek önemli bir yetenek diye, bakın mesela burada, genç ressamımız bir balinayı böyle hayal etmiş. Açıkçası, yıllar sonra çizdiği 3 boyutlu halindeki gibi bir balina görsem çok da şaşırmazdım.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

https://en.wikipedia.org/wiki/Art
https://en.wikipedia.org/wiki/Drawing
https://tr.wikipedia.org/wiki/Artist

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın