Dünyanın En İlginç Tasarlanmış Evleri

Tarihi süreçte, ağaç kovuğundan mağaralara kadar pek çok doğal oluşumu ev olarak benimsemişiz, ama artık evlerimizi kendimiz yapıyoruz ve yaparken de oldukça ilginç evler tasarlayabiliyoruz. Yaptığımız bu ilginç evler bazen o kadar tuhaf ve güzel oluyor ki, görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu videomda, dünyanın en ilginç tasarlanmış evlerini derledim sizin için. Umarım beğenirsiniz.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Japonlar’ın kafasının farklı çalıştığı konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz. Bakın mesela adamlar, transparan bir ev tasarlamışlar ve gördüğünüz gibi içinde de mutlu mesut yaşıyorlar. Aslına bakarsanız estetik olarak gayet hoş görünüyor; ama evin içinde ne kadar rahat yaşanır orası tartışma konusu. Umarım tuvaletleri de şeffaf değildir bu arada.

Önceden ülkemizde pek yaygın değildi, daha doğrusu lüks sayılabilecek bir hobiydi kaykay. Sanırım şimdi bizim de kaykaycı gençlerimiz var. Fotoğrafta gördüğünüz ev de bir kaykay tutkunu için tasarlanmış. Dünyanın ilk kaykay evi olarak biliniyor. Evin her köşesinde kaykay yapmak mümkün.

Eğer kapalı alan korkunuz varsa muhtemelen bu evde yaşamak sizin için kabus olurdu. Dünyanın en ince evi olarak bilinen bu ilginç ev Polonya’da yer alıyor. Evin ince olduğuna bakmayın. Tasarımcısı yatak odasından çalışma masasına kadar her şeyi evin içine sığdırmayı başarmış.
Dünyanın farklı yerlerindeki farklı insanlar, sıradan evlerde yaşamaktan sıkıldıklarında eski bir su kulesini bile eve dönüştürmeye kalkışabiliyor. 100 metre yüksekliğinde olan kule, Belçika’da yer alıyor ve eskiden Nazi sığınağı olarak kullanılıyormuş. Bana kalırsa, yaşamak için oldukça uygun bir ev. Özellikle de kreatif işlerle uğraşanlar için, çünkü etraftan oldukça izole ve sakin görünüyor.

Bu evi ilk gördüğünüzde aklınıza ilk ne geldi? Eğer taş devri geldiyse, evin tasarımcısıyla aynı fikirdesiniz demektir. Çünkü, tasarımcı da taşdevrin’den esinlenmiş. Amerika’da yer alan ev, her detayıyla eski çağda yaşıyormuşsunuz hissine kapılmanız için tasarlanmış. Tabi her türlü teknolojik nimetten faydalanırken bunu hissetmek ne kadar mümkün orası muamma arkadaşlar.
Her ne kadar herkesin yaşamak için can atmasa da bence çok güzel bir ev. Grafitiye odaklanmayın arkadaşlar, sağ alt köşede adamın sırtında taşıdığı evden bahsediyorum. Gördüğünüz bu ev tam 1 metrekare ve dünyanın en küçük evi olarak biliniyor. Manzara derdi yok, taşınma derdi yok, icabında evinizi sırtlayıp dilediğiniz yere götürebilme lüksünüz var çünkü. Tabii evi sırtınızda taşımak her zaman da bir lüks olmayabilir orası da ayrı konu.

Dışarıdan bakıldığı zaman pekte farklı görünmüyor bu ev; ama içine girdiğiniz zaman işler değişiyor arkadaşlar. Kaydırak ev olarak bilinen ve Japonya’da yer alan bu evin içinde evin en üst katından zemine kadar uzanan bir kaydırak var. Yukarı çıkarken merdivenden yardım aldığınız evde aşağı imek için ise, kendinizi yer çekimine bırakmanız yeterli. Özellikle çocuklar için muhteşem bir ev, tabi çocuk ruhlu yetişkinler için de…

Benim şimdiye kadar gördüğüm en farklı tasarıma sahip ev bu arkadaşlar. Portekiz’de yer alan bu kaya ev, kocaman yekpare kayaların içi oyularak yapılmış. Tabiri caizse her açıdan taş gibi ev yapmış adamlar. İçinde yaşamaktan ziyade turistlerin oldukça dikkatini çeken bir ev olduğunu belirtmekte de fayda var.

Yabancıların bakış açısı bizimkinden biraz daha farklı din konusunda. Fotoğrafta gördüğünüz ev Hollanda’da yer alıyor ve kiliseden devşirilmiş. Kocaman bir ailenin bile rahatça yaşayabileceği kadar alana sahip olan ev terk edilmiş bir kiliseden bir mimar tarafından eve çevrilmiş. Aslına bakarsanız oldukça güzel ve ilginç bir proje olmuş, evsizler için yapılmış olsaydı daha da güzel olurdu sanırım.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

Vertiginous Cliff House designed to hang off a precipice like “barnacles clinging to a ship’s hull”

Unusual Slide House in Japanhttp://zecc.nl/nl/
http://www.sou-fujimoto.net/

World’s First Skateboard House


http://www.domkereta.pl/
http://bham.be/

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın