Düşündüğünüzden Daha Büyük 20 Şey

Etrafımızda büyüklüklerini fark etmediğimiz bir sürü şey var, mesela trafik ışıkları. Açıkçası bir tanesini yakından gördüğüm zaman bu kadar büyük olduğu için çok şaşırmıştım. Ben de sizlere fark etmediğimiz büyük şeylerle ilgili bir video derledim. Umarım hoşunuza gider.. Keyifli seyirler. 🙂

►Müzik Kanalım: https://goo.gl/bupp9z
►İnceleme Kanalım: https://goo.gl/ZoGtZd

►İletişim:
[email protected]
https://instagram.com/taliogur

Doğada o kadar kocaman canlılar var ki, ne kadar büyük olduklarından haberimiz yok genelde, mesela bu yapay bir mavi balina kalbi, varın kendisinin ne kadar büyük olduğunu siz düşünün.
Bu kadar büyük olduğunu düşünmüş müydünüz hiç? Eminim aramızda birçok Beşiktaşlı vardır. İşte bu arkadaşlar, bir kartal pençesinin fotoğrafı. İnsan elinden bile büyük gördüğünüz gibi.
Özellikle yağmur yağdıktan sonra bu minik dostlarımızdan pek çoğunu görebilirsiniz, minik diyorum ama bu arkadaşı yolda görsem tırsardım, çünkü dünyanın en büyük salyangozu kendileri.
Görmüş olduğunuz ilk destede birliklerden sadece 100 dolar var ve arkadaki kocaman yığındaysa 10 bin dolar para var. İki tane sıfırın bu kadar fark yaratması ilginç değil mi sizce de?
Görmüş olduğunuz hayvan bir vombat arkadaşlar, Avustralya’da yaşayan bir çeşit keseli. Fotoğraflardan çoğu zaman küçük sanılıyor ama gördüğünüz gibi eşek kadar kendisi.
Gök yüzüne bakınca yakalarsak dilek tutarız çoğunlukla. İşte o dilekleri bize tutturan kuyruklu yıldızlar genelde bu kadar büyük nesneler. Bir şehirle kıyaslamışlar mesela burada.

Dünya üzerinde yaşamış ilginç türleri hayal etmek bile yeterince gizemli benim için, mesela bu tür dünya üzerinde yaşamış en büyük uçan canlı, şimdi yaşasaydı, dünya nasıl bir yer olurdu acaba.
Yüzüklerin efendisi kesinlikle en iyi serilerden bir tanesi. Sauron’un yüzüğü de sandığımız kadar küçük değilmiş gördüğünüz gibi. Yakın çekimlerde bunu kullanmışlar.
Gerçekten bu kareyi görünce çok şaşırdım ben. Gördüğümüz canlı bir Amerikan geyiği ve arabalardan bile büyük, ama son derece güzel bir canlı bence.
Daha önce bu kadar büyük bir su kaplumbağası görmüş müydünüz bilmiyorum ama bence ziyadesiyle sevimliler, hem de yanlarına sokulabilecek kadar zararsızlar.
Sürekli trafikte altından ya da yanından geçip gidiyoruz ama trafik ışıkları gerçekten kocaman. Bundan sonra eminim farklı bir gözle bakarsınız artık rastladığınızda.
Önde görmüş olduğunuz gemi bir zamanların en büyüğü olan Titanik, arkadaki ise, modern bir gezi gemisi. Bence çok anlamlı bir kare bu, her şeyin ne kadar hızla geliştiğine dair.
Gerçekten hanım ablayı yürekten tebrik ediyorum cesaretinden dolayı, baksanıza yandaki tuzlu su timsahına ne kadar büyük. Bir lokmada hiç zorlanmadan yutabilir büyük ihtimalle.

Her sabah hiç üşenmeden bizlere ışığını bağışlayan güneş, şu küre olsaydı mavi boncuklar kadar dünya sığardı içine. Ne kadar da küçüğüz değil mi, kocaman egolarımıza rağmen..
Bir ayıyla karşılaşırsanız, boşuna koşmayın çünkü inanılmaz hızlı koşuyorlar ve hatta bu pençelerden bir tanesi size denk gelirse muhtemelen hiç şansınız kalmaz. En iyisi sakin kalmak.
Görmüş olduğunuz kadim canlı tam 115 metre uzunluğuyla dünyanın en uzun ağacı. Muazzam değil mi sizce de? Diyorum ki eğer isteyen çok kişi olursa dünyanın en yaşlı ağaçlarını derleyeyim size, ne dersiniz?
Şu anda, yaklaşık 40 bin kiloluk bir kambur balinayla, yaklaşık 80 kiloluk bir insanın tokalaşmasına tanıklık ediyoruz. Ne hissettiriyor bu kare size, benimle paylaşın çünkü merak ediyorum fikirlerinizi.

► Oynatma Listeleri:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videoları: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

What BIG THING is on the verge of happening? from AskReddit

Biggest things in the universe from btd6


https://eksisozluk.com/buyuk–49565
https://eksisozluk.com/mavi-balina–251156

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın