Gündelik Eşyalarla İnanılmaz Resimler Çizen SanatçıBugün size bir çizgi film sanatçısından bahsedeceğim arkadaşlar. Cristoph Niemann isimli bu sanatçı, her gün burnumuzun dibinde duran eşyalara farkı bir açıdan bakmış, hatta bunu sanat haline getirmiş. Gündelik eşyalarla inanılmaz resimler çizmiş anlayacağınız. Bu ilginç sanatçının eşyalarla çizdiği inanılmaz resimlere hep birlikte bakalım.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Başta New York Times olmak üzere pek çok önemli kuruluşla ortak çalışmaları olan Cristoph, eşyaları bizim gördüğümüzden daha farklı görüyor. Hatta, nasıl gördüğünü anlamamız için de eşyaları beyaz bir sayfanın üzerine koyup gördüğü şeyi bize tasvir ediyor. Bir atın poposuymuş mesela bu muzlar.

Sanatçı kişiliği olan insanlar dünyayı herkesten farklı görürler ve şanslıyız ki bunu bize göstermek için de çabalarlar. Su damlalarının hepimizin patlatmaktan büyük keyif aldığı baloncuklar olabileceği gelmiş miydi aklınıza hiç? Ya da o su damlalarının birer baloncuk olabileceği?
Dünyayı farklı algıladıkları için toplum tarafından ötekileştirilen insanlarsa yitip giden birer potansiyel sanatçıdır aslında. Bu değerli insanlar, ne yazık ki kendi potansiyellerini fark edemeden bir köşeye sinerler ve kendilerine küserler. Yani toplum adeta bir sivri sinek gibi kanlarını ve yaşam enerjilerini emer onların.

Cristoph beyaz sayfa üzerine bu illüstrasyonu çizmemiş olsaydı belki de hiç birimiz bir çatalın zürafaya bu denli benzediğini fark edemeyecektik; ama şimdi ben de dahil pek çoğumuz bir çatalı asla eskisi gibi göremeyecek.
Çünkü öğrenmiş olduğumuz her bilgi beynimizi değiştirir ve bakış açımızı etkiler. O yüzden farklı şeyler görmek, tecrube etmek; kısaca deneyimlemek en büyük öğrenme şeklidir. Bir defterin sayfalarını katlarsanız pek ala bir dudak elde edebilirsiniz mesela.

Şöyle bir özdeşim kuruyorum Cristoph’la, eşyaları artık o kadar sıra dışı görüyor ki, eşyalar ve hayal dünyası arasında kurduğu bağlar giderek benzersizleşiyor. Dikkat ettiyseniz bu karede eşyadan çok çizim var. Yani bakış açısı bir hayli gelişmiş.
Bu onun hayatını da etkiliyordur eminim. Dedim ya, öğrendiğimiz her şey bakış açımızı etkiler diye. Sanatın dışında hayatta karşılaşılan sorunlara karşı da benzersiz çözümler geliştirdiğine eminim. Çünkü isteseniz de istemeseniz de sanatla uğraşıyorsanız düşünce şekliniz gelişir.

Son zamanlarda özellikle dijital medyanın kazandığı büyük ivmeyle beraber daha önce hiç görmediğimiz şekilde sanat yapan pek çok insan çıktı ortaya. Bu arada, 40 numara fırçadan ancak bu kadar estetik bir çalışma çıkarılabilirdi ortaya.
Bir avokado çekirdeğinin içinde de baseball topu gizliymiş meğer. Hatta yeşiller içindeki çizgi oyuncular büyük bir ciddiyetle kıran kırana mücadele ediyorlarmış birbirleriyle. Tabi bunların hepsi Cristoph’un hayal dünyasının ürünleri.

Peki sizin hayal dünyanızda neler oluyor? Sizin oralarda da cam spreyini ters çevirince, gergedanın kafası gibi görünüyor mu? Yoksa cama bir iki kere püskürtüp gazeteyle siliyor musunuz sadece?
Bunları neden size anlatıyorum biliyor musunuz? İlham almanız, ilham almamız için. Çünkü genelde koşullarımızın çok kötü olduğundan şikayet etmeyi seviyoruz ve bununla ilgili çok ilginç bir şey söyleyeyim size. Bu durum öğrenilen bir şey.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

Home


https://www.facebook.com/abstractsunday/
http://christophniemann.tumblr.com/

https://www.instagram.com/abstractsunday/
https://tr.wikipedia.org/wiki/Resim
https://eksisozluk.com/resim–32940

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın