Hergün Kullandığımız Şeylerin Eski ve Yeni Halleri

Gündelik eşyalarımızın eski hallerini hiç merak ettiniz mi? Ben merak ettim. Hatta hergün kullandığımız eşyaları merak etmekle de kalmayıp eski ve yeni hallerini kıyasladım. Ne denir ki? Öylece dalmış her şeyi kullanıyoruz ama bu ürünler ilk çıktıklarında oldukça ilkelmiş. Eminim gelecek nesiller de bizim için benzer şeyleri düşüneceklerdir.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Steve Jobs, Apple’a geri döndükten sonra o dönem için oldukça önemli bir yeniliğe imza attı. Dünyayı İpod’la tanıştırdı. Tabii bu yenilikten çok daha önceleri Sony bütün dünyayı uzun süre meşgul eden Walkman’i piyasaya sürdü.

Son dönemin popüler teknolojilerinden biri şüphesiz ki kameralar. Cep telefonları, aksiyon kameraları, dronelar derken teknoloji aldı başını iyice gitti. Tabii dijital kameraların önceleri böyle göründüğünü pek azımız bilir.

Sadece yarı iletken teknolojisine dayalı ürünler değil, çok fazla olmasa da gördüğünüz gibi diş fırçaları da modernizmden payına düşeni almış. Şahsen ben diş fırçasının da dijital olmayanını tercih ederim.

  1. Yüzyılın en büyük gelişmesi bence bilgisayarların icadır. Çünkü diğer teknolojik gelişmelerin neredeyse tümü bilgisayarlar aracılığıyla yürütülüyor. Tabii bilgisayarlar küçülüp cebimize girmeden evvel kocaman bir odayı kaplayacak kadar büyüklerdi.

Fotoğrafta gördüğünüz teknolojinin adı Leap Motion, bilgisayır parmak hareketlerinizle kontrol etmeye yarıyor ve ziyadesiyle de hassas çalışıyor. Bu gördüğünüz ise, eski bir uzaktan kumanda. 5 yıl sonra neler olacak diye düşünmeden edemiyor insan gerçekten.

Hatırlıyorum da henüz 10 yıl önce cep telefonları şimdiki hallerinden çok daha farklıydı. Biri kalkıp, bakın 10 yıl sonra böyle telefonlar çıkacak diyip iphone falan gösterseydi kalpten giderdik sanırım. Bu yaşlı amcanın gülümseyerek kullandığı telefon dan ilk cep telefonlarından.

Çakmaklar da gelişmiş arkadaşlar. Sadece elektronikle sınırlı kalmamışız yani. Bu gördüğünüz de Zippo çakmakların atası. Bana kalırsa hiç de fena görünmüyor.

Şu kıvrımlı televizyonlardan evinde olan var mı bilmiyorum ama özellikle büyük olanları gerçekten güzel bir deneyim vaat ediyor. Acaba, bu televizyon için de ilk çıktığı zaman benim gibi düşünen kaç kişi vardı?

Barbie bebekler yıllardır piyasadalar, eskisi kadar olmasa da şimdiki kız çocuklarının da hala oyuncak bebeklere ilgili var. Bu da, barbie bebeklerinin ilk hali. Şimdikinden oldukça farklı görünüyor değil mi?

Erkekler cephesinde de durumlar çok farklı değil arkadaşlar. Gündelik tıraş olan erkeklerin en iyi dostu tıraş bıçağıdır sanırım. Bu da, tıraş bıçaklarının atası, hatta üzerinde yazdığına göre ödüllü bir ürünmüş.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*