Kimsenin Çözemediği Esrarengiz 5 Olay

Geçmişte yaşanmış o kadar esrarengiz olay var ki, bazıları gerçekten hayret verici. Özellikle kimsenin çözemediği esrarengiz olaylar daha da ilginç. Bu videomda, bugüne kadar çözülememiş 5 tane esrarengiz olayı sizlerle paylaştım.

Keyifli seyirler.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

5- Ölü Adamın Notu – “Tamam Shud Vakası”

Olay 1 aralık 1948’de sabahın erken saatlerinde, Avustralya’nın Somerton sahiline kimliği belirsiz bir cesedin vurmasıyla başlar. Yaz mevsimi olmasına rağmen ceset oldukça kalın giyimlidir ve sudan çıkan bir ceset için giysileri fazlasıyla temizdir. ilginç olan, bu kaliteli giysilerin üzerinde hiç bir etiketin olmamasıdır. Yapılan otopsi sonucu iç organlarının hali sebebiyle, belirsiz bir maddeyle zehirlendiği anlaşılır.

Olayı tam bir gizem karmaşasına çeviren şeyse, adamın giydiği ceketin gizli cebinde bulunan “Tamam Shud” yazılı kağıt parçasıdır.
Araştırmalar sonucu bu sözün Ömer Hayyam’a ait bir şiirin “bitti, tamamlandı” anlamına gelen son dizesi olduğu anlaşılır. Şiir, “Rübailer” isimli şiir kitabının son sayfasında yer almaktadır.

Polis, bu kitabın bütün kopyalarını aramaya başlar. kağıdın fotoğrafı, gazetelerde yayınlanır. Arabasını 30 kasım’da Glenelg’de kapıları kilitsiz halde park etmiş bir adam, bu kitabın ilk baskılarından birini arabasının arka koltuğunda bulduğunu polise bildirir.
Gazetede gördüğü haber üzerine geldiğini söyler. Adamın kitabındaki son sayfada “tamam shud” kelimeleri eksiktir. Araştırmalar, kağıdın bu kitaptan yırtıldığını doğrular.

Kitabın arkasında büyük harflerle yazılmış anlamsız kelimeler, kodlar bulunmaktadır. Çeşitli teoriler olsa da, hiç bir zaman tam olarak çözülemeyen bu yazılar ve isimsiz cesedin sırrı o tarihten beri gizemini korumaktadır.

4- Yukarı Bak – “Wow Sinyali”

“ABD’de 15 Ağustos 1977 tarihinde Ohio Devlet Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada 72 saniye süren dar bantlı bir radyo sinyali tespit edildi.

Sinyal dünya dışı, hatta güneş sistemi dışından beklenen tüm özelliklere uyuyordu. Bu isimle anılmasının sebebi ise, sinyali tespit eden bilim adamının kaydın çıktısındaki izini daire içine alıp, yanına şaşkınlığını belirten Wow! ifadesini yazmasıydı.

Büyük heyecan yaratan bu durum sonrası sinyalleri yeniden yakalayabilmek ve sinyallerin kaynağıyla iletişime geçebilmek adına onlarca deney yapılsa da hiçbiri sonuç vermedi ve sinyallerin kaynağı asla tespit edilemedi. Kim bilir, belki de hepimizin geleceği için böylesi daha iyidir.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar için: https://goo.gl/AW4tUj

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Wow!sinyali
https://tr.wikipedia.org/wiki/Nazca
%C3%A7izgileri
https://en.wikipedia.org/wiki/Dancing_Plague_of_1518
https://eksisozluk.com/taman-shud-vakasi–2364385
https://en.wikipedia.org/wiki/Taman_Shud_Case
https://tr.wikipedia.org/wiki/Dyatlov_Ge%C3%A7idi_Vakas%C4%B1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın