Meyve ve Sebzeler Aniden Çimlenmeye Başlarsa

Daha önce herhangi bir sebzenin ya da meyvenin çimlenişini gördünüz mü bilmiyorum ama bence bu durum, hem biraz ürkütücü hem de biraz hayranlık uyandırıcı. Meyve ve sebzelerin nasıl aniden çimlendiklerini anlattığım bu videomu umarım beğenirsiniz.

Keyifli seyirler.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Bildiğiniz gibi domatesin çekirdekleri içinde ve onları uygun koşullarda uygun bir toprakla bir araya getirirseniz çimlenir ve filiz vermeye başlar. Buradaki garip durumsa bu çekirdeklerin içindeki yaşam aşkının henüz domatesten ayrılmadan önce başlamış olması.
Aynı durum burada da geçerli gördünüz gibi. Fotoğrafta gördüğünüz bir kara lahana ve sanırım lahanayı kestikten sonra uzun süre öyle unutan bir arkadaş, dolabın kapısını tekrar açtığında bu manzarayla karşılaşmış.
Burada da elmanın çekirdekleri filizlenmeye başlamış. Bu durumun hayranlık uyandırıcı tarafı bence, canlıların yaşama bu denli tutunuyor olmaları. Hatta bundan ilham bile alınabilir. Baksanıza elma çekirdekleri bile hayata tutunabilmek için ne kadar büyük bir savaş veriyorlar.
Fotoğrafta gördüğünüz bir çilek arkadaşlar. Aramızda bilenler vardır ama, belirtmekte fayda var; çileğin tohumları üstünde bulunur ve o yüzden uygun koşullar oluştuğu zaman hemen çimlenmeye başlar.

İşin korkutucu tarafı da bence tam olarak burada başlıyor. Daha çilekle bağını koparmadan çimlenmeye başlıyor. Belki bilimsel olarak son derede normal bir durumdur ama, düşünsenize, henüz anne karnındayken karnını yırtarak çıkmaya çalışan bir bebeği anımsatıyor bu manzara bana.
Az evvelkinden farklı olarak bu lahana ise bayağı cumhuriyetini falan ilan etmeye başlamış gördüğünüz gibi. Tam emin değilim ama bu bir lahana yetiştirme yöntemi de olabilir arkadaşlar. Çünkü bildiğim kadarıyla lahanaların çekirdekleri yok.
Bunun ne olduğunu ilk bakışta anlayan arkadaşlar varsa aramızda gerçekten tebrik ediyorum çünkü anlaması oldukça zor. Gördüğünüz şey çimlenmiş bir enginar arkadaşlar. Bence diğerlerinin aksine son derece estetik duruyor.
Fotoğrafta gördüğünüz şey yarım bir avokadonun içinde filiz vermiş bir avokado çekirdeği arkadaşlar. Bildiğim kadarıyla avokado ağaçta yetişen bir meyve o yüzden ben olsam bu çekirdeği meyvesiyle beraber toprağa ekerdim ki muhtemelen meyvenin sahipleri de aynısını yapmıştır.

Buradaki ise az evvelkinin aksine, yere düşen Hindistan cevizinin içinde yeşeren bir Hindistan cevizi fidanı arkadaşlar. Gerçekten hayran olmamak elde değil. Bazılarına son derece sıradan gelir bu tarz şeyler ama ben o yeşeren filizin ardındaki güzelliği görebiliyorum.
Merak ettim arkadaşlar, daha önce bunu deneyen var mı aramızda? Yani bir limonu ikiye bölüp beklersek gerçekten içindeki çekirdekler meyvesinden beslenip filiz verir mi yoksa bu durum tamamen şans eseri mi oluyor?
Burada yaşanan olay ise tamamen sıra dışı bence, çünkü anladığım kadarıyla kırmızı dolmalık biberin içinde yeşil dolmalık biber yeşermeye başlamış. Aslına bakarsanız bir çeşit istila bile olabilir bu durum, yorum tamamen sizin arkadaşlar.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videoları: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Meyve
https://tr.wikipedia.org/wiki/Sebze
https://www.reddit.com/r/fruit/

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın