Optik İllüzyonlar – 2

Optik İllüzyonlara devam arkadaşlar. Daha önce de bahsettiğim gibi, göz yanılsamalarını, anamorfik optik illüzyonları ve optik illüzyonları seri haline getiriyorum. Sizler de ilginç bulduğunuz görselleri benimle paylaşabilirsiniz. İletişim adreslerimi aşağıda bulabilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

İlk bakışta, iç içe geçmiş kırmızı halkaların çizim olduğunu düşünebilirsiniz; ama aslına her bir halka zihnimizi kandırmak için tasarlanmış. Ortaya da bu harika optik illüzyon çıkmış.

Operasyon için, halatlarla helikopterden inmeye çalışan minik askerler. Yanlışlıkla başka bir askerin midesine mi iniyor? Şaka bir yana güzel kurgulamışlar bence.

Güneş gökyüzüne yavaş yavaş veda ederken, günbatımını izleyen bir fotoğrafçının kadrajına işte bu güzel görüntüler takılmış. İyi ki de takılmış güzel bir manzara çıkmış ortaya.

Bey abi ve hanım abla beraber eğlenmeye gitmişler. Hatta hızlarını alamayıp hoplayıp zıplamaya başlamışlar; ama sağdaki hanım abi biraz başkalaşmış gibi.

Bu fotoğrafta da hanım abla, ayın yüzeyindeki kadranla oynayarak saati ayarlamaya çalışıyor.
Eğer doğru açıyla bakarsanız gökyüzündeki bulutların aslında spreyle boyandığını fark edebilirsiniz.

Hatta bir tırmıkla çizilmiş gibi duran bulutların aslında gerçekten kimsecikler ortada yokken tırmıkla çizdiğini bile fark edebilirsiniz.

Tamam, güzel çiçek ona diyecek lafım yok; ama bu çiçek bize öpücük mü atıyor yoksa bana mı öyle geliyor çözemedim doğrusu.

Bir tren yolculuğu olduğunu varsayarak belirtmek isterim ki, köpek gayet sakin ve kendinden emin bir şekilde gidecekleri yere varmayı bekliyor. Pembe tişörtte tasmasıyla tam bir uyum içinde.

Bu fotoğrafı bundan birkaç yıl önce ilk gördüğümde çok beğenmiştim ve sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar. Birilerinin uzay gemisini fark etmesi de çok iyi olmuş bu arada.

Bey abi, yerçekiminin etkisi altında ama her ne kadar zorlansa da mücadeleyi de elden bırakmıyor. Yanlış olmasın arkadaşlar, yerçekimi derken yerde uzanmasından bahsediyordum.

Fotoğrafla arası iyi olanlar bilir. Lensin diyaframını açtığınızda bokeh denilen bu minik ışık topları çıkar ortaya; fakat bu arkadaş onları cımbızla da yakalamayı başarmış. Tebrik etmek lazım.

Bu şekilde mekanları tamamlayan fotoğrafları çok severim arkadaşlar. Bu arada arkadaşın tasarladığı optik illüzyonda gayet başarılı olmuş bence.

Arkadaşlar, benim biraz kafam karıştı bu fotoğrafa bakınca. Şöyle ki, kaykay kaldırımın üzerin de mi yoksa orada bir duvar var mı bilemedim. Arabaya hiç değinmiyorum bile. Çözen arkadaşlar durumu benimle de paylaşsın lütfen.

Görünmez birinin eli çocuğu sırtından kavramış ve sıkıyor; ama görünüşe göre çocuk gayet rahat. Tabii, ortada görünmez biri falan olmamasından da olabilir. Tişört güzelmiş bu arada.

► Önerdiklerim:

Ninjutsuda Ustalaşmış 20 Ninja Kedi: http://goo.gl/af0MG5

Optik İllüzyonlar: http://goo.gl/Oi0Fd8

Tüm videolar için: https://goo.gl/AW4tUj

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

I eat soldiers for breakfast from pics

http://juneexoxo.deviantart.com/art/10-of-365-178164562

http://jfphotography.deviantart.com/art/stickman3-130464287

http://delacorr.deviantart.com/art/God-s-Canvas-23077281

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*