Ufkunuzu 2 Katına Çıkaracak 10 Enteresan Bilgi

Bazı bilgiler vardır öğrenildiği zaman bakış açınızı tamamen değiştirir. Her insanın bir bakış açısı, kendince bir ufku vardır. Sizlere aktarmaya çalıştığım bu entersan bilgiler, ufkunuzu 2 katına çıkarabilir. Sizler, entersan bilgiler serimiz için derlediğim bu video umarım hoşunuza gider ve gerçekten de ufkunuzu katlar.

Keyifli seyirler.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Bu karelerdeki fotoğraflar Türkiye tarihinin en gizemli olaylarından biri olan kayıp uçaklara ait fotoğraflardır. Birinci dünya savaşı döneminde Türk Alman ortak yapımı olarak üretilen bu uçaklar. Maalesef ABD’nin baskıları yüzünden 1974 yılından sonra bir daha görülmediler. Eski Kayseri havalimanının altına gömülen 50 uçak yoğun çalışmalar ve sanat düşkünü iş adamlarının katkısıyla çıkarılmaya çalışılıyor. Hala çalışır durumda olan ve antika sayılan bu uçaklar yakın zamanda karşımıza çıkacak.

Türk icadı olan bu araç bir arabalı vapurdur arkadaşlar. İsmi suhulet(kolaylık) olan bu deniz aracı dünyanın ilk arabalı vapurudur. Bir Osmanlı şirketi olan, Şirket -i Hayriye tarafından 1871 yılında üretiliyor ve denizcilik tarihine damga vuruyor. 87 yıl boyunca hizmet veren bu vapur, geleceğe ışık tutan bir buluş oluyor.

İcatlardan bahsetmişken, BMW tarafından geliştirilen bu muhteşem araç devrim niteliğinde arkadaşlar. Devrilmeyen bu motosiklet visior adlı gerçeklik gözlüğüne de sahip. Bu sayede sürücü tüm yol bilgilerini hızını arkasından kimin gelip gittiğini anlık örenebiliyor. Ne diyelim geleceğe hoş geldiniz.

Bonsai, yaşayan ağaçlara duyulan saygı ve ağaçların yaşamasını konu alan bir Japon sanatıdır. Bu karelerde de Japon bir ekibin geliştirdiği bu yöntem, saksı içinde yaşayan bonsailerin aksine biraz farklı. Saksı yerine manyetik bir alan üzerinde duran bu bonsailer enteresan ve çok güzel olmuş bence.

Havada duran cisimlerden bahsetmişken, bunlarda havda duran ampuller arkadaşlar. Kablosuz enerji transferinin küçük bir örneği aslında. İsmi Flyti olan bu ürün siz ampulü manyetik alanın üzerine bıraktığınızda doğru konuma gelerek duruyor. Manyetik olan altlığa dokunduğunuzda yanıyor ve dokunduğunuzda kapanıyor.

Zahmetsiz ayakkabı olarak bilinen bu ayakkabı, adından anlaşıldığı üzere zahmetsiz arkadaşlar. Eğilmenize, bağcıkla uğraşmanıza gerek yok. Giyip ve çıkıyorsunuz. Tembelleşiyoruz sanki.

Teknoloji bizleri her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor. Ukraynalı bir mühendis tarafından geliştirilen bu proje, uçağın yolcu kabininin acil durumlarda uçaktan güvenli bir şekilde ayrılarak paraşüt yardımıyla suya ya da karaya yumuşak iniş yapmasına dayalı olarak gerçekleşiyor. Merakla bekliyoruz.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

http://www.ilginc-icatlar.com/2012/03/zahmetsiz-ayakkabi.html
http://savunmaveteknoloji.com/kayseride-gomulu-savas-ucaklari-tespit-edildi/http://www.inploid.com/t/arabali-vapuru-kim-icat-etmistir/45825/

Batıdan doğan güneş: Hip Hop müzik

Uçak Kazası Sonrasında İnsan Eti Yiyerek Hayatta Kalan Yolcuların Hikayesi


http://hakankomurcu.xyz/yazilar/suhulet-ilk-araba-vapuru-ve-turk-icadi/
http://www.markakonsept.com/konsept/devrilmeyen-motosiklet-bmw-konsept/http://lafmacun.net/list/havada-duran-bonzai-agaclari-sizinde-olabilir
http://www.teknolsun.com/2015/05/havada-asl-duran-ampul-flyte.html

Tehlike anında uçaktan ayrılan yolcu kabini süzülerek yere inebilir mi?source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın