ZEKİ SOKAK SANATÇISI SIRADAN ŞEYLERİ YENİDEN TASARLARSA

Sokakta rastladığımız bir sürü sıradan şey var. Onların çoğunu görmüyoruz bile. Şimdi size bahsedeceğim sanatçı ise sıradan şeyleri fark etmemiz için çok zekice bir yöntem geliştirmiş. Bu zeki sanatçının çalışmalarına hep birlikte göz atıyoruz bu videoda.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: [email protected]

Mesela, genelde bunun gibi duvara takılı olan aparatları hepimiz gün içerisinde defalarca kez görüyoruz, hatta ne işe yaradıklarını bile bilmiyoruz. Meğer o aparat aslında kocaman bir diş fırçasıymış.
Bu doğal gaz saatleri de farklı bir dünyada, yengeç gibi davranabiliyorlarmış hatta. Sanatın da güzelliği işte tam olarak bu, görünenin ötesini bizlere gösterebilmesi.
Sanatçının bu çalışması da sadece gündüzleri anlam kazanıyor. Yol kenarındaki zincirin gölgesi silüet bir sirkteki ip cambazının sahnesi olabiliyor pek ala gördüğünüz gibi.

Sanatçının en güzel çalışmalarından biri de bu bence, çimenlerin arasına gizlenmiş herkesin boru zannetti bu sevimli yılan kardeş.
Olay tamamen bakınca görmekle ilgili, buraya bakan sokak sanatçısı bir surat görmüş mesela ve onu bizlere göstermek için de gerekli ilaveleri yapıp fotoğraflamış hemen.
Su boruları sandığımızdan çok daha farklı şeylere hizmet edebiliyorlar hayal dünyalarında. Örneğin buradaki boru bir filin hortumuymuş meğer.

Aramızda Angry Birds oynayan kaç kişi var? Bu sarı kuşu hatırladınız mı? Sanatçının hayal dünyasında yol kenarındaki beton bir bloğun içine gizlenmiş kerata.
Anlaşılan sokak sanatçısı bu doğalgaz saatlerini çok seviyor. Bu sefer de çikolatadan robotlara dönüştürmüş onları. Yerdeki kaşığa da dikkat.
Bilmiyorum kaç kişi biliyor ama tweety aslında erkekmiş arkadaşlar. Sanatçı burada da yerdeki mazgallardan tweety’e bir kafes yapmış; ama tweety kaçmayı başarmış tabi ki.

Bunları da tavandaki havalandırma delikleri, ama bizim klima zannettiklerimizden biraz farklılar. Bu seferkiler hayali bir karakterin ağzı.
Yerdeki rögar kapaklarının da görevi sandığımızdan çok farklıymış. Özellikle sıcak yaz günlerinde hayali karakterler yumurta pişirmek için tava olarak kullanıyorlarmış bu kapakları.
Benim en beğendiğim çalışmalardan bir diğeri de bu arkadaşlar. Direk karşıdan bakıldığı zaman tam olarak bilardo toplarına benziyorlardır eminim.
Kuşları özgürlüğün sembolü olarak kullanıp sırf keyfimiz için onları kafese kapatırız. Neyse ki en azında hayal dünyasında kafeslerden kurtulmayı başarmışlar.
Aramızda pacman oynayan var mı? Ben bu karakteri Pacman’de bizi kovalayan düşmanlara benzettim.
Doğru benzetmişim galiba, bakın yolun karşısına biz tüm yemleri yedikten sonra o da bizi yemek için bekliyor, ama yemezler.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

https://www.instagram.com/tombobnyc/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sanat
https://eksisozluk.com/sanat–33202
https://www.reddit.com/r/Art/
https://eksisozluk.com/sanatci–34022

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın