Etler Şelalesi İlkbahar Mevsimi 2 Nisan 2016 Antalya 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Etler Şelalesi İlkbahar Mevsimi 2 Nisan 2016 Antalya 4K UHD
Etler Şelalesi, Etler doğası ile bir bütünlük oluşturuyor. Antalya’nın Etler’de Torosların zirvesinde doğan ve yaklaşık 150 metre yüksekliğindeki Etler Şelalesi, ormanın içindeki saklı cennetin ilkbahar mevsimi başlangıcındaki konumunu ilk kez kayda alıp tanıtıyoruz. Henüz hiç bilinmeyen Etler Şelalesi, Köprüçay’ın ana kaynaklarından sadece bir tanesini oluşturuyor.
Etler Karapınar sahasında, Toros Dağları’nın zirvelerinde saklanan Etler Şelalesi, gizemli güzelliğiyle göz dolduruyor. Hiç bilinmeyen Etler Şelalesi, Toros Dağları’ndan aşağı bembeyaz sularını burgulu burgulu köpürdeterek fışkırtırken, bizleri mest ediyor. İki kaya duvarın ortasından yaklaşık 150 metre yükseklikten birkaç koldan coşkun şekilde dökülen Etler Şelalesi, bulunduğu sahaya hayat veriyor.
Etler Şelalesinde, Sonbahar çekimlerini daha önce yapmış ve sizlere sunmuştuk. ilkbahar başlangıcını kaydetmek için, planlarımızı çok önceden yapmıştık, sabırsızlanıyorduk, beklediğimiz an geldi, doğa ana bizi davet etti, son yağan yağmurlar ve eriyen karların etkisiyle su debisi oldukça kuvvetlidir. uzun süre şelalenin görsel güzelliğini doyasıya, ancak doyumsuzca seyrettik, hiç ayrılasımız gelmedi, ama doğa ananın bazı kuralları var, o kurallara riayet etmek gerek! Tabi ki bolca fotoğraf ve video çekerek bu anıları ölümsüzleştirmeyi ihmal etmedik. İşte doğaya saygı ve doğanın gücü karşısında, doğanın kurallarına uyumlu yaşamak ve özümsemek!
Etler Şelalesi’nin suyu, ulu çınarlar ve el değmemiş ormanın içinden yaklaşık 100 kilometrelik bir yolculuğun sonunda Köprüçay’a karışmış olarak sınırlarında Akdeniz’le buluşuyor.
Torosların bu bölümünde; karlarının erimeye başlamasıyla birlikte, yağan yağmurların takviyesi ile, mart – haziran ayları arasında en görkemli görünümüne kavuşuyor, Etler Şelaleleri! Yaz sonu ve sonbaharda suları azalan Etler Şelalelerinin bulunduğu yerde doğal olarak yetişen kırmızı benekli alabalık, bu eşsiz güzelliğe canlılık katıyor. Yazın, 15 derecenin üzerine çıkmayan suyun sıcaklığı, ziyaretçilerine serinleme imkanı sunuyor. Yolculuğu boyunca çevresindeki birçok köye hayat veren ve yakın gelecekte Akbaş Göletinde su tutulmaya başlanmasından sonra bu sahada yep yeni doğa manzaraları herkesi bekliyor olacaktır.
Yakın gelecekte, bu keşfimizden sonra elbette, bu eşsiz güzelliği görmek için gelecekler, bol fotoğraf ve görüntü çekerek olası anlarını ölümsüzleştirecekler. Şelalenin buz gibi sularının içine atlayarak serinleyecekler. Torosların saklı gizemli derinliklerinde, gümbürdeyen bu muhteşem bir güzelliği, herkesin keşfetmesi, görmesi özümsemesi ve korumaya çalışması gerekiyor kanısındayız.
Özellikle ilkbahar aylarında kar sularıyla beslenen Etler şelalesi, Toroslarda saklı bir hazinedir. Güzelliği ve buz gibi suyuyla dikkat çeken şelale herkesin görmesi gereken bir güzellik olup gelecek nesillere bozmadan aktarılmalıdır.
—————————————-­­—-
Kamera : Mehmet SÖKMEN
Çekim Tarihi : 02.04.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 05.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın