Göynük Kanyonu Nisan Ayı Florası 2018 Antalya 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Göynük Kanyonu Nisan Ayı Florası 2018 Antalya 4K UHD
Göynük kasabasından 5 km uzakta bu kanyona ulaşım için çeşitli seçenekler mevcuttur. Mahalleden yaklaşık 45 dakika sürecek bir yürüyüş ile veya Göynük’ten jip, dört tekerlekli safari motorsikleti gibi araçlar kiralanarak gidilebileceği gibi, Göynük Belediyesi’nin bir hizmeti olarak sezon içerisinde saat başı hareket eden kanyon otobüsüne binilerek de gidilebilmektedir.
Bu ulaşım vasıtalarıyla ancak vadinin başına kadar gelinebilir. Bundan sonra doğa manzaraları eşliğinde yaklaşık 3 km’lik bir dağ yolu yürünmelidir. Yol boyunca serinlemek isteyenlerin girebilecekleri doğal havuzlar ve göletler bulunmaktadır. Ulaşılan son noktada ise kanyonun buz gibi suları ve asıl göynük kanyonunun başlangıcı bulunmaktadır.
Bu noktada bazen suda yüzerek, bazen ise kayalardan yürüyerek kanyonun daha yukarılarına gidilebilir şelaleler fotoğraflanabilir. Kanyon 2009 Nisan ayı itibarı ile tesisleştirilmiş ve turizme profesyonel hizmet vermeye başlamıştır.
Tesiste Kanyona girişler için güvenlik ekipmanları sağlanmakta ve rehberli turlar düzenlenmektedir. Ayrıca kanyona girmeyenler için çeşitli büfe noktaları harika bir restoran ve tüm temel ihtiyaçların karşılandığı tesisler mevcuttur.
Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü olan 18 km lik, Hisarçandır, 8 km lik gedelme patikaları Kanyonun içerisinden geçmektedir. bu parkurlar için de rehberli turlar düzenlenmektedir. Göynük Kanyonu tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktasıdır.


Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 20.04.2018
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 17.05.2018
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın