Mental And Physical Disabilities Treatment Of Melancholic Patients With Waterfall Streams 5 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2

Mental And Physical Disabilities Treatment Of Melancholic Patients With Waterfall Streams Section
Zihinsel Ve Fiziksel Engelliler Melankolik Hastaların Şelale Akarsu Sesiyle Tedavisi Bölüm 5 4K UHD
Bu film, sabah ve akşam birer kez izletilmelidir. Gelişim seyrine göre, hastanın istemi doğrultusunda daha fazla sayıda izletilmelidir.
Bu filmimiz; Melankolik, Akıl Hastaları, Zihinsel ve Fiziksel Engelliler gurubundan; Görme ve İşitme Engelliler, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Spastik ve Otistik engelliler, Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Yaygın Gelişimsel Bozukluk, Dil ve Konuşma Bozukluğu tedavisinde oldukça etkili olacaktır.
Bu filmimiz de ruhsal sorunlar için doğal tedavi vardır. Bilindiği gibi, tedavinin en iyi ve en etkili yollarından biri hastanın akli ve ruhi güçlerini artırmak, ona hastalıkla daha iyi mücadele için cesaret vermek, hastanın çevresini sevimli hale getirmek, ona en iyi çavlan, şelale veya güçlü akan doğal akarsu sesini veya çağıltısını dinletmek, izletmek ve onu sevdiği insanlarla bir araya getirmektir. Tedavi veya rehabilitasyon boyunca kişiye güçlü bir moral desteği verecektir.
İnsan nabzı; Akarsu çağıltıları ve kurbağa vıraklamaları ile ilgisi bulunduğundan, nabız hareketleri de çavlan filmi ve sesli şırıltısına uygundur. Genel olarak su sesi ve filmi birlikte sunularak yapılacak tedavi; nabzın düşmesi, yükselmesi, genişliği gibi hallerinin her birine farklı olumlu etkiler yaparak, verimli tedavi seyri yaratır.
İlaçla tedavi edilemeyen hastalıklar için su sesli ve görsel tedavi yapılması, bu tedavinin belli vakitlerde uygulanmasının daha olumlu etkiler yaratacaktır. Akıl hastalıkları başta olmak üzere; zihinsel ve bedensel engellilerin akarsu ses ve video görüntüsünün birlikte sunumuyla tedavi edilmesi çok olumlu sonuçlar verecektir.
Akarsu, çavlan veya şelale ses ve görsel sunumu; özellikle durgun, hayata küskün ve çevreye ilgisiz hastalar üzerinde daha etkili olacaktır. Hastanın mizacından dış görünüşüne hatta milliyetine göre değişik içerik ve manzaralı ses ve film sunumu genelde akıl hastaları için kullanılan bir yöntem olabilir. Bu tedavi yöntemi; Dünya psikiyatrisi ve hastaneciliğinin gelişmesinde de öncü rol oynayabilir.
Eski Türk yurtlarında; ruh hastalıklarının müzikle tedavi edilebileceğine inanılır ve bu tedavi yöntemlerine çok önem verilirdi. Türklerde müzik, Türk tarihi kadar eskiye gitmektedir. Bazı müzikolog ve tarihçiler en az 6000 yıl geriye giden Türk musiki tarihinden bahsetmektedirler.
Korku, heyecan, kuşku ve ruhi bunalım gösterenlerin nabız atışlarındaki değişme ve bunun meydana getirdiği ruhi huzursuzluk üzerinde duran Türk hekimleri hastalara çeşitli melodileri dinletir ve bu arada nabız atışlarını da kontrol ederek, hastaya uygun olan müziği bulup, aynı hastalığı olanları bir araya getirerek bu uygun şarkılarla tedavi ederlerdi.
Ruh hastalarının hoşlanacakları şarkılar kadar beğendikleri müzik aletleri de göz önüne alınır, hastalara ve hastalıklara göre çeşitli müzik aletleri kullanılırdı. Müzikle hastalık tedavisinin kökeni çok eski dönemlere dayanmaktadır . Şimdi de aynı yöntem akarsu sesi ve görseli birlikte sunularak tedavide çok verimli sonuçlar alınabilir.
Geçmişte musiki ile hasta tedavisi, bimarhaneler de yapılmış, bugün ise psikoloji ana bilim dallarında yapılabilir. Tedavide yalnız musikiden değil, su sesi ve güzel kokulardan da yararlanılmaktadır. Bu filmde yakın çekimde suyun hücresel dansı ile makro görüntülerinin güzelliği ve suyun çıkardığı melodiler hastalara elbette huzur verebilir.
Bu filmimiz, tüm ruhsal ve bedensel hastalar için aynı oranda mutlak bir huzur ve rahatlama kaynağıdır. Akıl ve ruh hastaları bu filmi her gün sabah ve akşam izlemesi halinde, suyun akış esnasında oluşturduğu olağanüstü güzel görüntüler, hastanın gözüne hitap ederek beynini olumsuz düşüncelerden arındıracak.
Çavlan doğal sesi hastanın kulağına hitap edecek, rahatlamasını sağlayacaktır. Akarsu ses ve görüntüleri zenginleştirilmiş manzara ile birlikte sunulduğunda, hastalar için rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmaktadır.
Akarsu ses, görsel ve doğa manzaraları içeren bu filmimiz; aynı zamanda, melankolik hastaları kesinlikle meşgul ederek tedavi edecektir. Melankolik hasta her gün bu filmi en az sabah ve akşam izlemeli, hatta keyif alıyorsa günde daha fazla kez izleyebilir.

—————————————-­­—-
Kamera : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan SÖKMEN
Çekim Tarihi : 08.04.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 08.04.2016
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

source

Bu gönderiyi beğendiniz mi ? Hemen oy verin !

[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Daha fazlası için arama yapın !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bir Cevap Yazın