Köyüm Gözleme Kahvaltı Evi Çakırlar – Antalya

▶ Köyüm Gözleme Kahvaltı Evi Çakırlar – Antalya – YouTube.

Köyüm Gözleme Evi’nde Farklı Bir Günü Yudumlamak!..
08.05.2012 – Selahattin Yetgin – Antalya Gazetesi

Kızımın doğum günüydü 6 Mayıs. Ona farklı bir gün yaşatmak ve o alışılagelmiş pasta kesip, mum söndürmelerden bir kerecik olsun arınarak, ‘İyi ki doğdun’ alkışlarını bir köşeye bırakarak ailemle birlikte Çakırlara kırdım direksiyonu.

Yol boyu kendimize ne kadar vakit ayırdığımızı, yaşamak için ne kadar cömert olduğumuzu yargılayıp durdum. Sosyal aktivitelere mesleğimiz gereği zaman zaman katıldığımız için kendim adına değildi bu bencilliğim, aksine ailem adına ve belki de benim olduğu kadar diğer meslektaşlarımın çoğunun ailelerine pek fazla sunmadığı bir tekdüze hayattı yaşadığımız.

Sabahın erken saatleri olmasına karşın Çakırlar yolu müthiş derecede yoğundu. Trafik akışkanlığına engel olacak bir yoğunluk yoktu Allahtan ve biz müziğimizin volümünü bir parça daha arttırarak o yolu neşe içerisinde kat ettik. Her geçen gün azalan seralar ve artık hızla ticarete yönelen insanlardaki o tatlı telaşı yol boyu gözleyebiliyordum. Bahçesini kahvaltı ve gözleme alanına çeviren insanlar hazırlık içerisindeydiler ve mis gibi gözleme kokusu bahar kokularıyla birlikte hafif açtığımız penceremizden içeriye doluyor, bize ne kadar acıktığımızı anımsatıyordu.

Derme çatma mekânların arasından kıvrılarak Çakırlar merkezi geçerek Bahtılı’ya kadar gittik. Bir dostumuzun çalıştırdığı ‘KÖYÜM GÖZLEME EVİ’neydi rotamız. İlk kez gidiyordum ve daha önceki yerlerden farklı bir yer beklemiyordum açıkçası ve Çakırlar çıkışından kıvrılarak sözünü ettiğimiz yere aracımızı park ettik.

Hoş beşten sonra onların tatlı telaşına sevincimizi ve mutluluğumuzu yükledik. Harika bir ortamdı ve yüzlerce insan ailesiyle böylesi bir ortamda mutluluğu yudumluyordu. İnsanların kendi yüzünü çok fazla önemsemediği, ancak diğer mutlu insanlara bakarak şevk aldığı garip bir dünyaydı yaşadığımız. Mal, mülk, şan, şöhret, alacak, verecek davaları ve alamadım, veremedim hesapları ile tükenen bir ömrün yolcularıydık ve biz o sevinçlerin mimikleriyle verdik siparişimizi.

Az sonra donatılacak harika bir ‘Kral Sofrası’ için beklemeye koyulduk. Her şey düşünülmüştü bu şirin mekânda. Torunum hemen orada çocuklar için tedarik edilen mini bisikletlere ve motorlara sırayla biniyor, daha sonra oğlumla birlikte mini parkta günün keyfini çıkarıyordu.

Soframız donatılırken ne kadar acıktığımızın farkına bir kez daha vardık. Mangalda demlenen çayları servis ederken ve nefis tereyağlı ve kaşarlı bazlama eşliğinde kahvaltımızı yaparken çevreye göz attım yeniden. Dostlarımız yine o tatlı telaşın içerisinde kaybolmuşlardı adeta ve buna karşın o güleryüzlü misafirperverliklerini her masada sergiliyorlardı ısrarla. Her şey organikti. Peynir, zeytin, tereyağ, yumurta, domates, biber, salatalık, bal ve kullanılan tüm malzemeler.

Onların müşterilerine sunacakları kahvaltılık ve gözlemelik malzemeleri seçerken ne kadar titiz olduklarını bildiğimizden son derece rahattık. Son derece hesaplı ve kaliteli bir kahvaltı eşliğinde kızımın doğum gününü kutladık ve böylesi mutlulukları bizlere bahşettiği için Allaha şükrettik. Giderken, oradaki insanların yüzlerine bir kez daha bakmak istedim. Herkes günlük sıkıntıları arkasında bırakmış, anların tadını çıkarıyordu. Eşiyle, çocuklarıyla, anası ve babasıyla. Dostluklar burada daha bir belirgindi ve yaşamın kıymeti daha bariz hissedilirdi.

Sizlere de tavsiye ederim. Bahtılı köyü Çakırlar yolu üzeri. Geniş bir alanda, son derece sıcak bir ortamda kahvaltı ve gözlemenin mutluluğunu ve hazzını yaşamak istiyorsanız hiç durmayın derim. Sevgiyle.

Bahtılı Köyü – Çakırlar Yolu Antalya

Selma Aktaş

Tel: 0242 419 30 49

GSM: 0532 721 77 59

“Köyüm Gözleme Çakırlar” “Antalya Çakırlar” “Çakırlar Antalya” “Antalya Kahvaltı Mekanları” “Antalyada Kahvaltı” “Çakırlar Kahvaltı” “Çakırlar Gözleme” “Antalya Gözleme” “Antalya Bazlama” “Çakırlar Bazlama” “Antalya Kahvaltı Yerleri” “Antalya Gezilecek Yerler” “Antalya Doğal Güzellikler” Antalya Pazar Kahvaltısı “Antalya Haftasonu” “Antalya Açıkbüfe Kahvaltı” “Antalya Serpme Kahvaltı” “Antalya Güzel Yerler” “Antalya Haftasonu Nereye Gidilir” “Antalya Haftasonu Etkinlikleri” “Antalya Ormanlık Dinlenme Yerleri” “Antalya Piknik Alanları” “Antalya Piknik Yerleri”

...

Sıradışı Haberler

Manşet

1 Geri Bildirim / Pingback

  1. Sitemap – 07.01.2014 | ANTALYA TV

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s