Frishma – Katre Network – Antalya

▶ Frishma – Katre Network – Antalya – YouTube.

Frishma Çalışma Prensibi Nedir?

Manyetik Kireç Önleyici cihazımızın içerisinden su geçmesi ile doğal olarak bir manyetik alan oluşmaktadır. Bu manyetik alandan geçen ve kireç oluşturan çözünmüş ve askıdaki mineraller, yoğun bir manyetik alana maruz kaldıklarından bazı fiziksel değişikliklere uğrarlar. Manyetik Kireç Önleyici; Partikül yükü, Partikül büyüklüğü, Kristal yapı, Çözünürlük vb. gibi kireç özelliklerinin manyetik alan etkisiyle değişmesine neden olur.

Manyetik alan; sadece kirecin formülasyonunu (CaCO3) değiştirmez…

Su çok kuvvetli bir manyetik alan etkisinde kaldığında, içerisindeki negatif yüklü su molekülleri ve madensel kompleksler pozitif bir yüklemeye tabi tutulurlar. Aynı zamanda, değişken yapıya sahip, uzun kristaller halinde olan Aragonit kireç kırk kat parçalanarak pozitif yüklenir. Böylece aragonit parçacıkların birbirlerine yapışması ve tortu oluşturması engellenir. Bu şekilde sınırlandırılan kireç akan su ile askıda kalır.

Aragonit kireç, çamaşır makinesi gibi açık devre sistemlerde, su içerisinde askıda kalacağından kanalizasyona kadar, boru çeperlerine ve cihazlara yapışmadan ilerler ve son noktada sistemden atılır. Kalorifer tesisatları gibi kapalı sistemlerde, son noktada yumuşak bir formda birikerek, tahliye vasıtası ile kolayca sistemden uzaklaştırılır. Manyetik Alandan etkilenen sudaki kireç, boru çeperlerine ve makinenizin metal aksamına yapışmadan su ile birlikte atılır.

Mevcut Kirecin Çözünmesi

Manyetik alan ile kireç oluşumu engellenir. Sınırlanmış kristal oluşumu sağlanır. Böylece, kalsiyum – karbonat içeren su, manyetik bir alandan geçirildiğinde, kireçtaşı oluşumuna yol açabilecek şekilde kristalize olmaz. Kalsiyum — karbonat, diğer mineraller ve tuzların mikroskobik, kompakt kristallerini oluşturur. Askıda koloidal halde kalan bu tanecikler çökmez, dolayısıyla kireç taşı oluşumunun önüne geçilir. Manyetik alana giren iyonlar saptırılırlar ve birbirlerine doğru hareket ederler, çarpışma sonucu mikroskobik boyutta kristaller oluşur.

Kısacası Manyetik Kireç Önleyici ile; Kireçtaşı oluşumunun önüne geçilmiş olur.Daha önceden oluşmuş kireç tabakaları ise çözülür ve yok olur.Mevcut Kirecin Zaman İçerisinde Çözünmesi Manyetik alan etkisinde kalan yüklü ve sınırlandırılmış olan kireç partikülleri, su akış yönünde ilerlerken kireçli yüzeylere çarparlar ve aşamalı olarak yüklerini mevcut kirece aktarırlar. Bu yük transferi, sert tortu tabakası olan kireci, yumuşak kireç tabakası haline getirir. Oluşan yumuşak kireç akan su ile kolayca taşınır.

Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar kullanılarak yapılan bilimsel çalışmalar göstermiştir ki, borulardaki mevcut kireç 6-8 ay arasında tamamen yok
olmaktadır.

“Kireç Önleyici” “Pas Önleyici” “Online Pazarlama” “Manyetik Kireç Önleyici” “Kireç Önleyici Antalya” “Antalya Pas Önleyici” “Kireçtaşı oluşumu” “manyetik alan etkisi” “antalya su arıtma sistemleri” “su arıtıcı antalya” “kireç önleyici filtre” “kireç önleyici top”
“daire tipi kireç önleyici” “kireçlenme” “kireç önleyici aparatlar” “kireç önleyici manyetik top” “manyetik kireç önleyici fiyatları” “pas önleme”

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

1 Geri Bildirim / Pingback

  1. Sitemap – 07.01.2014 | ANTALYA TV

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s