Antalya İhh’dan Suriyelilere Yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Antalya Şubesi, Hatay Reyhanlı’daki Suriyeli Mültecilere bir tır dolusu gıda, battaniye, ayakkabı ve kıyafetlerden oluşan yardım malzemesi gönderdi.
Antalya Meydan Mevkii’nde bulunan Hacı Yusuf Öztürk Camisi’nde sabah saatlerinde toplanan İHH gönüllüleri, toplanan eşyaları hep birlikte tıra yüklediler. Yükleme işleminin ardından tır dualarla ile yola çıktı.
İHH Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Yıldırım, burada yaptığı basın açıklamasında Suriye’de yaşananların savaş değil adeta katliam olduğunu belirterek İHH’nın kuruluşunun Bosna Hersek savaşıyla başladığını İHH’nın dünya coğrafyasındaki mazlumlara ulaşmaya çalıştığını bundan sonrada bedeli ne olursa olsun bu yardımlara devam edeceklerini söyledi .
Yıldırım, İHH Antalya Şubesi olarak Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Suriyelilere gıda, battaniye, ayakkabı ve kıyafet yardımı gönderdiklerini, ileriki günlerde iki tır daha göndereceklerini bildirdi.
İHH tırlarıyla ilgili medyada çıkan iddialardan dolayı son derece rahatsız olduklarını dile getiren Yıldırım
Bizim Müslümanlara yardım etmekten başka amacımız yok, sadece insani yardım götüren bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bunun da karşılığı ne olursa olsun yardımlara devam edeceğiz. Tırlarımız, İHH bürolarımız, evlerimiz basılsa da bilgisayarlarımıza el koysalar da biz Suriye’nin, Gazze’nin, Irak’ın yanında olmaya devam edeceğiz. Buradan savcılara çağrıda bulunuyorum. İstediğiniz zaman tırlarımızı, evlerimizi arayabilirsiniz ama bulacak olduğunuz tek şey, merhamettir. Suriye’nin derdiyle dertlenen kumbaralar, yardım makbuzları bulacaksınız.”
Yıldırım, bugün Suriye’de yaşananların Türkiye’nin başına gelmesi halinde insanların Irak ya da Suriye’den başka göç edecekleri yer olmadığının da belirterek bugün bu kardeşlerimize yardım malzemesi götürülmesini engelleyenler başka ülkelerin çıkarına çalışıyorlar diye kendilerine soruyorum dedi
(AHA) Antalya Hüseyin Ergin 18.01.2014

▶ Antalya İhh'dan Suriyelilere Yardım – YouTube.

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s