Çayağzı plajı Andriake Doğa Sistemleri Likya Yolu Demre Antalya

Çayağzı plajı Andriake Doğa Sistemleri Likya Yolu Demre Antalya 4K UHD
Çayağzı plajı Andriake
Çayağzı plajı, özellikle çocuklu aileler için çok uygundur. Su sığ ve temizdir. Yazın sıcak günlerinde deniz yerine çayın soğuk suyunu tercih edebilirsiniz. Kaptırın kendinizi suyun akıntısına ve dayanabildiğiniz kadar sürüklenin gitsin. Büyük bir keyif alacaksınız.
Demre’den Çayağzı’na giderken yolun solunda bulunan içmelerden aç karnına içilecek suyun gastrit, bağırsak kurdu ve böbrek taşı hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Yolun sağında bulunan kükürtlü ve soğuk su ise cilt, güneş yanıkları ve mantar hastalıklarına iyi geliyor.
Demre çayının denize döküldüğü yer olan ve antik Myra kentinin limanı olarak tarihi önemi bulunan Andriake Çayağzı, bugünde hergün binlerce yerli yabancı turistin tekne turlarına başladığı bir iskele durumunda. Kaleköy, Kekova, Batık şehir, Üçağız, Aşırlı adası, Tersane koyunu içine alan günübirlik tekne turları için Çayağzı en iyi çıkış noktasıdır.
40 yakın büyük, 80 civarında küçük tekne günübirlik geziler için hizmet veriyor. Küçük bir grup oluşturup tekne kiralayabilir ya da bir gruba katılabilirsiniz.
Demre-Çayağzı çıkışlı tekne turlarının ilk durak noktası eski adıyla Korsanlar, yeni adıyla Aşıklar mağarasıdır. Batık şehir, Tersane ve Simena Kaleköy gezip, birbirinden temiz koylarda denize girip, dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz.
Çayağazı sadece bir liman değil. Demre çayı, kumsalı bölüyor. Sahilde lokanta, cafe ve çay bahçeleri hizmet veriyor. Antik Andriake kenti kalıntıları da görülmeye değer. Andriake, Myra’nın liman kenti olarak kurulmuş. Tarihte içmeleriyle ünlenmiş. İçmeler bugün de aktif durumda.
—————————————-­—-
Kamera : Mehmet SÖKMEN
Çekim Tarihi : 28.02.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.03.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN – 0532 525 84 93
web: http://www.mehmetsokmen.tv http://www.youtube.com/mehmetsokmen1

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s