2 Kere Bakmadan Anlayamayacağınız Reklam Tasarımları

Reklamlar, hergün baktığımız her yerde karşımıza çıkıyor. Durumlar böyle olunca da, kaliteli reklam tasarımları daha da önem kazanmaya başlıyor. Tasarımlar geliştikçe de bazen 2 kere bakmadan anlaşılamaz hale geliyorlar. Firmalar, hem daha fazla kitleye ulaşmak için hem de bu reklam kirliliğinden sıyrılmak için, daha yaratıcı tasarımlara imza atmak zorunda kalıyorlar. Bende bununla alakalı bir video hazırladım sizlere. Herhangi bir markete diş macunu almak için gittiğimiz zaman karşımıza genelde, ipana, colgate, sensodyne gibi markalar çıkar. Colgate, müşterileri diğer firmalara kaptırmamak adına meyveleri kullanarak fark yaratmaya çalışmış. Ne dersiniz olmuş mu? Ben beğendim.
Eğer arabalarla aranız iyiyse Jeep markasının arazi araçlarına isim babalığı yaptığını bilirsiniz. Firma, araçlarının bir huskynin çevikliğine ve bir devenin dayanıklılığına atıfta bulunmuş. Her iki hayvanın arasında oluşan araba şekline dikkat.
Son zamanlarda özellikle akıllı telefonların hayatımıza nüfuz etmesiyle beraber bu aletlere bağlı trafik kazaları da bir hayli arttı. Fiat ise, şöyle diyor: Ya harfi görürsün ya da kızı. Mesajlaşma arabanı sür. Bu arada, R harfinin içine gizlenmiş elinde balon tutan kız da, verilen mesajı pekiştiriyor.
Az biraz kozmetik ürünleriyle ilgilenen biriyseniz Garnier markasını biliyorsunuzdur. Firma, her saç tipine uygun şampuanı için tasarladığı afişinde ise konuyu pekiştirecek bir optik illüzyona imza atmış. Böylece ortaya bu güçlü tasarım çıkmış.
Çok evvelden beri özellikle çocuk menüleriyle hepimizin kalbini kazanmış bir firma bence McDonald’s. Pek sağlıklı olduğu söylenemez ama özellikle günümüzde herkes için bağımlılık haline gelen Wifi için güzel bir reklam afişi tasarlamışlar.
Eğer aramızda manzara fotoğrafçılığıyla uğraşanlar varsa, geniş açılı bir lense sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Omax firması da ürettiği geniş açılı lenslerin ne kadar geniş açılı olduğunu ispatlamak için çaktırmadan insanları da kolayca fotoğraflayabileceğinize atıfta bulunmuş.
Farkımızda olmadan belki de hergün binlerce litre suyun israf olmasına neden oluyoruz. Hem de bizim heba ettiğimiz suya muhtaç binlerce insanın varlığından habersiz. Bu reklam çalışması gözlerinizi açın ve bunu görün diyor. Hem de oldukça vurucu bir şekilde. Bu arada ufak bir hatırlatma özellikle sıcak yaz günlerinde kapılarınızın önüne sokak hayvanları için bir tas su koymayı unutmayın.
Müzik dinlemeyi seven insanlar genellikle ekipmanlarına da özen gösterir. Bu işle yakından ilgileniyorsanız Sennheisser markasını ve kalitesini zaten anlatmaya gerek yok. Sennheisser bize bu reklam çalışmasıyla diyor ki, müziği benimle kulaklıklarımla dinleyin, böyle mutlu olun.

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s