Hayvanat Bahçelerinde Yaşanmış En Korkunç 5 Kaza

Bu videoda, dikkatsizlik sonucu hayvanat bahçelerinde insanların başına gelen en korkutucu olayları ve sonuçlarını izleyeceğiz.

5- Goril Ve Bebek : Yaklaşık 4 ay önce ABD’nin Sinsinati şehrindeki hayvanat bahçesinde 4 yaşındaki bir çocuk, Herambe ismindeki 3 metrelik dev gorilin kafesine düştü. Küçük çocuk, goril tarafından sağa sola sürüklenirkeni çocuğun hayatını kurtarmak için, goril hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından vurularak öldürüldü.
4-Beyaz Kaplan : Delhideki hayvanat bahçesine giden ve beyaz kaplanın görüntüsünü daha yakından almaya çalışan bu genç adam, dengesini kaybedip kaplanın resmen kucağına düşüyor. Kaplan şanssız gençle biraz oynadıktan sonra boynundan ısırarak avını öldürüyor.
3- Tatiana : 2003 yılında Denver Hayvanat bahçesinde doğan ve 2005 yılında San Francisco hayvanat bahçesine transfer edilen Tatiana ismindeki kaplan, 2007 yılında yaşam alanını çevreleyen yüksek duvarların üstünden atlamayı başararak, 17 yaşında bir gence saldırıp öldürdü.Tabiki sonrasında tatiana da vurularak etkisiz hale getirildi. Hayvanat bahçesi yetkilileri, bir kaplan’ın provoke edilmedikçe o kadar yükseğe sıçrayabilmesinin mümkün olmadığını belirtmişlerdir.
2- Tilly : 1983 yılında İzlanda da yakalanıp, 1992 yılında Orlando daki bir hayvanat bahçesine nakledilen ‘Tilikum’, takma adıyla ‘Tilly’ ismindeki ORKA, 6,9 metre boyu ve 5625 kilogramlık ağırlığı ile esaret altında tutulan en büyük katil balinaydı, ki buda ortalama yetişkin bir erkek Afrika filinin ağırlığına eşittir. 1991 yılında yapılan bir gösteri sırasında, Tilly ve diğer orkalara bakan Kelsy Brine ismindeki bakıcı, ayağı kayınca aralarına düştü. Yunus ailesinin en büyüğü olan orkalar, bakıcılarıyla top gibi oynarken boğulup ölmesine sebep oldular.
1- Terry Thompson : ABD ohaio da Kişisel hayvanat bahçesine sahip olan Terry Thomson ismindeki bir emekli asker, 2001 yılında nedeni belli olmayan bir cinnet geçirdi. 61 yaşındaki adam önce bütün hayvanların kafeslerini açtı ve kendi kafasına bir el ateş ederek intihar etti. Fakat asıl sorun, yakınlarda bir kasaba bulunması ve 55 adet vahşi hayvanın da, o kasabaya doğru gidiyor olmasıydı. Hayvanlar arasında, kaplan,aslan,kara ayı,dağ aslanı,maymun,boz ayı ve babun gibi üst derecede tehlikeli türler bulunuyordu. Bu hayvanlar kimseye zarar vermeden önce teker teker yakalanamayacağı için, SWAT ekipleri tarafından hepsi vurularak etkisiz hale getirilmiştir.

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s