Dünyanın En Büyük 6 Bebeği !

Bu videoda, normal bir insan gibi doğmayan, küçük devler diyeceğimiz, kocaman şekilde doğarak annelerini çok zorlamış 6 bebeği izleyeceğiz.

Video Metni :
6- Jasleen Almanya : 26 Temmuz 2013 tarihinde, Almanyanın Leipzig Üniversite Hastanesinde doğan Jasleen ismindeki bu bebek, tarihe Almanyada doğmuş en büyük bebek olarak geçti. 57 cm boyunda ve 6.1 kg. ağırlığında doğan bebeğin, devasa olma sebebinin ise,’ gestasyonel diyabet’ olarak adlandırılan ve hamileliğin sadece 24 hafta sürmesine sebep olmakla birlikte, doğan bebeğinde devasa olmasını neden olan bir hastalık olduğu belirtilmiştir.
5- Maxime Marin : Kolombiyalı bir erkekle evli olan İngiliz vatandaşı Maxime Marin isimli 40 yaşındaki kadın, eşi ile birlikte İspanyada yaşamakta. İşte bu kadın 2013 yılında İspanya Marina Salud Hastanesinde 6.2 kg. ağırlığında bir kız çocuğu doğurdu. Doğumdan sonra yapılan bir röportajda, bebeğinin büyük olacağını bildiğini, fakat bu kadar olacağını hiç tahmin etmediğini söylemiştir.
4- George King : Yine 2013 yılında George King adındaki bebek 6.75 kg. ağırlığı ile İngilterenin en ağır yenidoğanı olmuştur. Bebeğin annesi Jade, doğum sırasında bebeğin omuzlarının takıldığını ve çıkmadığını, zarar vermeden çıkarmak için doğumhaneye 20 tane ekstra personelin geldiğini belirtmiş. Sonunda sağlıklı bir şekilde doğması sağlanan bebek detaylı kontrol için daha yüksek donanımlı bir hastaneye transfer edilmiş.
3- JaMichael : Amerikada yaşayan Janet Johnson ve Michael Brown çifti, doktorlarından daha önce aldıkları bilgiden dolayı, yaklaşık 5.5 kg. ağırlığında bir bebekleri olacağını biliyordu. Fakat, JaMichael 2011 yılında 7.2 kg. olarak doğarak, hem ailesini hem de doktorunu şaşırtmıştır.
2- Ademilton dos Santos : 2005 yılında Brezilyanın Salvador kentinde normalde beklenenin 2 katı ağırlığında bir bebek dünyaya gelmiştir. 8 kg. ağırlığında olan bu bebeğin annesinin de diyabet sorunu varmış. Diyabetle uğraşan anne adaylarının böyle büyük bir bebek sahibi olma olasılığı gayet yüksek görünüyor.
1- 8.7 KG. Bebek : 8.7 kg. olarak Sumatrada Endonezyalı bir kadın tarafından doğrulan bu bebek, kendisi ile aynı gün doğmuş 2 normal bebeğin arasında yatmakta. 21 Eylül 2009 yılında doğan erkek çocuğu, yeni doğan bir bebekten çok 2 – 3 yaşındaki bir çocuk gibi duruyor.

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s