Fotoğraf Çekmek İçin Büyük Risk Alan Fotoğrafçılar

Tripodlar kuruldu, kameralar hazır. Hatta iyi ışık için reflektör bile ayarlandı; ama durun bi Dakka! Eğer vahşi bir hayvanın fotoğrafını çekiyorsanız işler birden tepetaklak olabilir. Nitekim öyle de olmuş gördüğünüz gibi.
Vahşi doğa fotoğrafçılığını bir tarafa bırakırsak, manzara çekiminde de işler bazen rayından çıkabiliyor. Gördüğünüz gibi bey amca, en iyi fotoğrafı çekeyim derken buz denizinin ortasında yelkenli inşa ederken bulmuş kendini.
Fotoğraf makinaları pahalı ekipmanlar maalesef. O yüzden iyi bakmak lazım. Bu bey amca da şüphesiz makinasına iyi bakanlardan zira minik şemsiyesiyle her türlü önlemi almış gördüğünüz üzere.
Fotoğrafçılar çektikleri fotoğrafın daha güzel çıkması için risk almayı severler. Bu hanım abla da gerçekten risk almış fotoğrafı çekerken; ama bir detay var ki aslında kendisi de başka bir fotoğrafçının konusu oluvermiş.
Anlaşılan bu fotoğrafçı hanım abla da güzel bir açı yakalamış ve hemen kareyi yakalamak için yere çöküvermiş. Özellikle suyun yansımasıyla çekilen fotoğraflar gerçekten güzel oluyor. O yüzden hak veriyorum. Bu arada az evvelki kızın kardeşi olabilir bu hanım abla da.
Kuş fotoğrafçılığına ornito fotoğrafçılığı da denir ve uzaktaki kuşları çekmek için iyi bir telefoto lense ihtiyacınız var; fakat fotoğraftaki arkadaş sanki işi biraz abartmış. Siz ne dersiniz?
Kuş fotoğrafı çekmek sanırım fotoğraf dalları arasında en zorlu olanlarından birisi. Gördüğünüz gibi bu fotoğrafçı da kuğuları çekmek için kuğu kılığına girmek zorunda kalmış.
Fotoğrafçılık bence çocuklara aşılanması gereken bir sanat dalı. Hem de günümüzdeki teknolojik imkanlarla bu çok daha kolay. Mesela bakın bu afacana, timsahı çekmeye çalışıyo o yaşta.

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s