İdam Mahkumlarının İstediği En İlginç 13 Son Yemek

Biliyorsunuz, bir gelenek olarak, idam mahkumlarına son yemeklerinde ne istedikleri soruluyor. Biz de bu videoda mahkumların ilginç son yemek isteklerini araştırdık.
İlk sırada Amerika’nın en çok nefret edilen suçlularından biri var. Timothy McVeigh adındaki bu adam, bomba yüklü bir kamyonla Oklohama’daki FBI binasına saldırdı. Saldırıda 160 kişi öldü, 600 kişi yaralandı. İdama mahkum edilen adamın son yemek isteği çikolatalı ve naneli dondurma oldu. Bu da ilginç bir istek olarak kayıtlara geçti.
Bu adamın adı Andrew Lackey. Evini soymak istediği 80 yaşında bir adamı öldürdüğü için idam cezası aldı. O ise son yemeğinde Bolonya usulü hindi salamı yemek istedi.
Ekranda gördüğünüz Amerika’nın en ünlü seri katillerinden olan Charles Starkweather. 14 yaşındayken kız arkadaşı ile birlikte 2 ayda 11 kişiyi öldürdü. Yaşı küçük olmasına rağmen idamla cezalandırıldı. Son yemeği sorulduğunda, salam, sosis ve pastırma dilimlerinden oluşan bir sandöviç istedi.
Buysa iki cinayet ve tecavüzden ötürü ölüm cezasına çarptırılan başka bir suçlu. Listemizde yer alma sebebi son yemek isteğini abartması. Son yemeğinde şunları yedi: Pizza Hut’ın en bol malzemeli pizzasından büyük boy bir pizza. Aynı şekilde bir diğer pizza restoranından bir karışık pizza daha. 1 kilo parmesan peyniri. Büyük boy bir Doritos. McDonalds’ın en büyük boy patates kızartması. Büyük boy bir milkshake ve kola.
Gary Gilmore adındaki bu suçlunun son yemek arzusu ise bir öncekine göre son derece sade: Haşlanmış yumurta, hamburger, kahve ve birkaç kadeh içki.
Listemizdeki en ilginç son yemek isteği ile devam ediyoruz.
Victor Feguer adındaki bu adam çocuk kaçırmaktan ve bir doktoru öldürmekten ölüme mahkum edildi. Son yemeğinde sadece büyük bir tabağa konmuş tek bir zeytin yemek istediğini söyledi. Ayrıca asılırken takım elbise giymeyi talep etti. Bir diğer ilginç not ise zeytin çekirdeğinin daha sonra cebinden çıkması.
Bu da fast food tutkunu bir diğer idam mahkumu. William Bonin, 21 kişiyi öldüren bir seri katildi. Son yemeğinde büyük boy bir pizza, çikolatalı dondurma ve 18 adet kutu kola istedi. Ve kolaların hepsini gerçekten de içti.
Kelimenin tam anlamıyla bir psikopat olan Thomas Grasso cinayet suçlarından dolayı ölümle cezalandırıldı. İdam edilmeden önceki son yemeğinde haşlanmış midye, istiridye, çizburger, 2 çilekli milkshake ve balkabaklı pay istedi. Ayrıca 5 kutu da konserve halinde köfteli spagetti istemiş ama yetkililer nedense bunu kabul etmemiş.
Sırada Stephen Wayne Anderson adındaki idam mahkumu var. Vahşi cinayetlerin yanısıra sayısız da suç işledi. İdam edileceği sabah ne yemek istediğini sorduklarında turta, kızarmış ekmek ve lor peynirli turp talep etti.
Marion Pruett adındaki bu adam döneminin en tehlikeli suçlularından biri. Onun son yemek isteği ise Burger King’de satılan neredeyse her şey. İdamından önce tam 4 tane Whopper yedi.
Buysa Gary Heidnik. İdamından önceki son yemeğinde iki dilim pizza ve birkaç bardak kahve istedi.
Bobby Wayne Woods adındaki bu adam 2009 yılında idam edildi. Kayıtlara göre ölmeden önce sadece süt talep etti.
Seri cinayetlerden idama mahkum edilen Lawrence Russell Brewer’ın son yemek siparişi ise 10 kişiyi doyuracak kadar çok. Kızarmış tavuktan büyük boy pizzalara, pastırma ve sucuktan litrelerce içeceğe bir sürü şey istedi. Hapishane yönetimi tüm isteklerini yerine getirdi. Ancak adam daha sonra hiçbirini yemeyeceğini söyleyip tümünü geri gönderdi.

Mankenim Uygulamasını İndirin !

Labirent Forum Uygulamasını İndirin !

...

Sıradışı Haberler

Manşet

Hemen Yorumlayın !

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s