Antalya Kemer Göynük Kanyonu Nerededir? Göynük kanyonuna nasıl gidilir ?


Göynük Kanyonunun muhteşem güzellikleri ziyaretcilerini hayran bırakıyor. Likya yollarını izleyin.

Göynük Kanyonu nerede ? Kemer Göynük Kanyonu’na nasıl gidilir ? Göynük Kanyonu yol tarifi.

Göynük Kanyonu Başlangıç Bölümü

Göynük Kanyonu
Beldibi Mahallesi, Çomaklar Mevkii, No:73 Göynük Kanyonu, 07982 Kemer/Antalya
0850 307 3303

Yol Tarifi:
https://goo.gl/maps/4kBfrFt3uxgr2fSB7

Göynük Kanyonu Adıyok Mağarası

Göynük Kanyonu Göynük Yaylası Tarafı

Göynük Kanyonu Hisarçandır Gedelme Bölümü

GÖYNÜK KANYONU

Göynük’ün 3–4 km uzağında bulunan ve turizme yeni açıldığından dolayı fazla bilinmeyen bu kanyona ulaşım için çeşitli seçenekler mevcuttur. Mahalleden yaklaşık 45 dakika sürecek bir yürüyüş ile veya Göynük’ten jip, dört tekerlekli safari motorsikleti gibi araçlar kiralanarak gidilebileceği gibi yine Göynük Belediyesi’nin bir hizmeti olarak saat başı hareket eden kanyon otobüsüne binilerek de gidilebilmektedir. Bu ulaşım vasıtalarıyla ancak vadinin başına kadar gelinebilmektedir. Bundan sonra doğa manzaraları eşliğinde yaklaşık 2–3 km’lik bir dağ yolu yürünmelidir.

Yol boyunca serinlemek isteyenlerin girebilecekleri doğal havuzlar göletler bulunmaktadır. Ulaşılan son noktada ise kanyonun buz gibi suları ve asıl göynük kanyonunun başlangıcı bulunmaktadır. Bu noktada bazen suda yüzerek, bazen ise kayalardan yürüyerek kanyonun daha yukarılarına gidilebilir şelaleler fotoğraflanabilir.


Göynük Kanyonu Antalya Turkey 4K Drone Tanıtım Filmi Video Çekimi – Antalya Gezilecek Yerler

**


Kanyon 2009 Nisan ayı itibarı ile tesisleştirilmiş ve turizme profesyonel hizmet vermeye başlamıştır. Tesiste Kanyona girişler için güvenlik ekipmanları sağlanmakta ve rehberli turlar düzenlenmektedir. Ayrıca kanyona girmeyenler için çeşitli büfe noktalartı harika bir restoran ve tüm temel ihtiyaçların karşılandığı tesisler mevcuttur.

Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü (Hisarçandır – 18 km, gedelme – 8 km) Kanyonun içerisinden geçmektedir ve bu konudada rehberli turlar düzenlenmektedir.

Göynük Kanyonu tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktasıdır.