Fettah Tamince Kimdir ? Fettah Tamince Avukatı ve hakkındaki iddialar

Fettah Tamince o iddialarla ilgili ilk kez konuştu
Fettah Tamince hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir kişinin gözaltına alınması için MİT’in Emniyet’in ya da MASAK’ın raporu olması lazım. Fettah Tamince’yle ilgili üçünün de raporu var. Nerede Fettah Tamince? Devletin protokolünde” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini Fettah Tamince’ye sordum. Bugüne kadar ne hakkında FETÖ iddiasıyla açılan soruşturmaların lehine sonuçlanması ve davadan beraat etmesiyle ilgili konuşan ne de Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği bu iddialara yanıt veren Tamince, iddialarla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümünün hemen ardından yaptığı Meclis grup toplantısında bir kez daha “FETÖ’nün siyasi ayağının aydınlanması lazım” çağrısında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “FETÖ borsası” iddiasını dile getirdi.

“Darbe girişimi oldu, üzerinden bir süre geçti. İktidarın bazı kesimleri bir FETÖ borsasından söz etmeye başladılar. Parası, dayısı olan dışarıya çıkıyor; gariban içeride kalıyor” diyen Kılıçdaroğlu daha önce de hedef aldığı iş insanı Fettah Tamince’ye yüklendi. AK Parti’ye yakın bir isim olan Fettih Tamince hakkında şunları söyledi Kılıçdaroğlu, “Bir kişinin gözaltına alınması için MİT’in Emniyet’in ya da MASAK’ın raporu olması lazım. Fettah Tamince’yle ilgili üçünün de raporu var. Nerede Fettah Tamince? Devletin protokolünde. Neden Fettah Tamince’ye ayrıcalık sağlanıyor? Neden işlem yapılmadı?.. Türkiye’ye kara para getiriyor. Erdoğan’ın avukatları savunduğu için hiçbir hâkim ve savcı korkudan bir şey yapamıyor. Nasıl adalet bu!..”

‘AVUKATLARIM ARASINDA CUMHURBAŞKANININ AVUKATI VARSA BİLMİYORUM’

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini Fettah Tamince’ye sordum. Bugüne kadar ne hakkında FETÖ iddiasıyla açılan soruşturmaların lehine sonuçlanması ve davadan beraat etmesiyle ilgili konuşmuştu ne de Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği bu iddialara yanıt vermişti Tamince. İddialarla ilgili ilk kez konuştu ve şunları söyledi:

Ben 17-25 Aralık’tan sonra çıkıp konuşmuşum. Demişim ki, ’17-25 Aralık düzmecedir. Türkiye’de seçilmiş bir hükümet var. Legal olmayan hiçbir yapının tarafı olmam. Türkiye’nin seçilmiş hükümetinin yanındayım.’ Hükümette Kemal Bey olsa ondan yanayım derdim.

Eğitim denilirse ki bugün de ondan bahsediliyor, evet Antalya’da bir üniversite kurdum. Mütevelli heyetinde onlara yakın isimler vardı. Biz bu insanlarla o süreçte yolumuzu ayırdık. Daha sonra da 4 bin öğrencisi olan bu üniversiteyi yaşatmak için elimden geleni yaptım ve yaşattım.

Benim şirketlerimin işlerini yapan kalabalık bir avukatlar grubu var. Kemal Bey bütün dosyalardan aklanmamı bir avukata yüklediyse onun mantığını da anlamıyorum. Konya’da açılan bir dava vardı hakkımda ve Antalya’da da soruşturma vardı. Antalya’dakini İstanbul ofisi üstlendi. Çok sayıda avukatın olduğu büyük bir ofis orası. Aralarında Cumhurbaşkanlığında avukat olan varsa bilmiyorum.

https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/2019/07/17/fettah-tamince-o-iddialarla-ilgili-ilk-kez-konustu/

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her grup toplantısında hedef aldığı iş adamı Fettah Tamince aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir?

Fettah Tamince aslen Vanlı’dır.

47 yaşındadır.

Asıl mesleği ise ticarettir.

İşte Fettah Tamince’nin kısa biyografisi:

Sembol İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanıdır ve Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Fettah Tamince, 1972 yılında Van, Çaldıran’da Salih ile Zahide çiftinin 4’ü kız 9 evladının en büyüğü olarak doğmuştur.

İlkokul ve ortaokulu Çaldıran’da okudu. Babasının ilçede manifaturacı dükkanında 12-13 yaşındayken çalışmaya başlamış. Kuzeniyle arabayla köy köy gezerek, kumaşları satmaya çalışmışlar.

Fettah Tamince, o günleri anlatırken: Kuzenimle arabayla köy köy gezerek, kumaşları satmaya karar verdik. Köylere gittik, ama köylerdeki halkın da parası yoktu. Kumaşları hayvanlarla, tereyağlarıyla, peynirle takas ettik, ancak babam beni eve sokmadı, ertesi gün hayvanları satınca, daha fazla kar elde edince babamın çok sevdiği oğlu oldum” dedi.

Daha sonraki yıllarda dayısının Antalya’daki halı mağazasında tezgâhtar olarak çalışmaya başlamış.

Bir yandan da yarım kalan okul eğitimini Antalya’da Gazi Lisesine giderek tamamladı. Özellikle yurt dışından gelen müşterilere satış yapan mağazanın 6 ay sonra en başarılı tezgâhtarı olmuş.

Bu vesile ile de Almanca öğrenmiş. Dayısı parasını kesince karşı dükkana transfer olmuş. 18 yaşına geldiğinde kendisini daha da geliştirmek ve daha zengin müşterilere halı satma gayesi ile patronuyla beraber bir arabaya 19 halı alıp, Almanya’ya gitmiş.

Halıları bir şekilde satarken bir yandan da Münih’te Üniversiteye kaydını yaptırarak eğitimine devam etmiş.

Almancasını da ilerletmiş, 1994 yılında geri dönmüş.
MURAT ÜLKER İLE DÜNÜR OLDULAR

Fettah Tamince son olarak Murat Ülker ile dünür olduğu düğünle gündeme gelmişti.

Youtube’da İzle !