Türk Kahvesi – Antalya

Yabancı kahve çeşitlerinden aromalı Türk kahvelerine kadar geniş bir yelpazemiz var. Mutfağımız küçük olsa da sandwich ve salatalarımızla iddialı bir mekanız. Kahvaltıdan itibaren akşama kadar burada keyifli vakit geçirirsiniz. Bahçemiz ve kapalı alanımızla hijyenik bir ortamda 7’den 77’ye herkese hizmet ediyoruz.

Oyun oynamanın yasal yaş sınırı 18. Bu yaştan küçük olanlar ise aileleriyle beraber geldikleri zaman, scrabble, monopolly, tabu gibi zeka geliştiren oyunlar oynayabilirler. Kısacası her yaş grubuyla ilgili renkli bir fotoğraf karesi de mevcut.

KAHVENİN TARİHÇESİ

Kahvenin tarihi de lezzeti kadar zengindir ve bin yıldan öncesine dayanır. İlk kahve bitkisinin Kızıldeniz’in Afrika kıyılarında yetiştiğine inanılır. Kahve çekirdekleri başta içecek olarak değil, yiyecek olarak kullanılıyordu. Doğu Afrikalı kabileler kahve meyvelerini öğüttükten sonra hayvansal yağlarla karıştırıp pestil haline getiriyordu. Yuvarlanıp top biçimi verilen bu besinin savaşçılara enerji vermek için kullanıldığı söylenir. Milattan sonra 11. yüzyıl civarında Etiyopyalılar kurutulmuş kahve çekirdeklerini suda mayalandırarak bir tür şarap ürettiler. Aynı zamanda Arap Yarımadası’nda da yetişen kahve, aynı dönemde ilk kez orada sıcak içecek olarak kullanıldı.

Adres :

  1. Sokak Şirinyalı Mahallesi Lara Cad. 189/3-4

(The Marmara Otel Karşısı) ANTALYA

Tel : (0242) 316 54 64

E-Mail : [email protected]

Web: www.turkkahvesiantalya.com

“Antalya Türk Kahvesi” “Türk Kahvesi Lara Antalya” “Lara Antalya” “Antalya Gidilecek Yerler” “The Marmara Hotel Antalya” “Antalya Pastane” “Antalya Nargile Salonları” “Antalya Cafe” “Antalya Çay Bahçesi” “Antalya Restaurant” “Antalya Makarna”

Youtube’da İzle !