6 Farklı Açıdan Takım Yıldızların Hareketi – Güneş Ay Gezegenler ve Galaksiler Gökyüzü Uzay


Bu görüntüler, Sky Safari Mobil Uygulaması ekranından kaydedilmiştir. Siz de herhangi bir zaman diliminde gökyüzündeki takım yıldızların (burçların) hangi konumda olduğunu öğrenmek ve göklerde dinlerdeki kıssalara da kaynaklık eden bu muhteşem manzarayı seyretmek isterseniz şu linke tıklayarak Sky Safari Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

SkySafari – Astronomy App

SkySafari, cebinize sığan, evreni parmaklarınızın ucuna getiren ve kullanımı inanılmaz derecede kolay olan güçlü bir planetaryumdur!

Cihazınızı gökyüzüne doğru tutun ve gezegenleri, takımyıldızları, uyduları ve milyonlarca yıldızı ve derin gökyüzü nesnelerini hızlıca bulun. Etkileşimli bilgiler ve zengin grafiklerle dolu, SkySafari’nin neden gece gökyüzünün altında mükemmel yıldızlara bakan arkadaşınız olduğunu keşfedin.

Önemli Özellikler:

• Hiç gökyüzünün MÖ 500’de neye benzediğini bilmek istediniz mi? 2190’da ne olacak? SkySafari ile, geçmişte veya gelecekte Dünya’nın herhangi bir yerinden gece gökyüzünü simüle edebilirsiniz! Meteor yağmurlarını, kuyruklu yıldız yaklaşımlarını, geçişleri, kavuşumları ve diğer gök olaylarını canlandırın.

• Daha önce hiç görmediğiniz kadar zengin grafikler! Galaksileri, takımyıldızları ve daha fazlasını çarpıcı ve canlı ayrıntılarla görün. Ayrıca, aklınızı başınızdan alacak isteğe bağlı takımyıldız illüstrasyonları.

• Sadece arayacak bir şey için gökyüzüne mi göz atıyorsunuz? Bu gece hangi nesnelerin en iyi görüntüsünü alacağınızı söyleyen Tonight’s Best özelliğine göz atın.

• Cihazınızı gökyüzüne yükseltin ve SkySafari yıldızları, takımyıldızları, gezegenleri ve daha fazlasını bulsun! Yıldız haritası, nihai yıldız izleme deneyimi için gerçek zamanlı hareketlerinizle otomatik olarak güncellenir.

• Gece Görüşü – Karanlıktan sonra görüşünüzü koruyun.

• Kapsamlı veri tabanımızdan Güneş, Ay veya Mars’ı bulun ve önünüzdeki gökyüzündeki tam konumlarına yönlendirilmek için oku takip edin. Venüs, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegenlerin muhteşem manzaralarını görün!

• Göklerin tarihi, mitolojisi ve bilimi hakkında bilgi edinin! Yüzlerce nesne açıklamasına, astronomik fotoğraflara ve NASA uzay aracı görüntülerine göz atın. Ayrıca, her gün tüm büyük gökyüzü olayları hakkında bilgi için SkyWeek ile güncel kalın – hiçbir şeyi kaçırmayın!

• Eksiksiz görüntüleme bilgileri ve muhteşem grafiklerle animasyonlu meteor yağmurlarını izleyin.

• 120.000 yıldız görüntüleyin; 200’den fazla yıldız kümesi, bulutsu ve galaksi; tüm büyük gezegenler ve uydular; Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) dahil düzinelerce asteroit, kuyruklu yıldız ve uydu.

• Yörünge Modu – Dünyanın yüzeyini geride bırakın ve güneş sisteminde NASA uzay aracı gibi uçun (uygulama içi satın alma gerektirir).

Uygulamayı İndir

In English

SkySafari is a powerful planetarium that fits in your pocket, puts the universe at your fingertips, and is incredibly easy to use!

Simply hold your device to the sky and quickly locate planets, constellations, satellites, and millions of stars and deep sky objects. Packed with interactive information and rich graphics, discover why SkySafari is your perfect stargazing companion under the night sky.

Notable Features:

• Ever wanted to know what the sky looked like in 500 B.C.? What about in 2190? With SkySafari, you can simulate the night sky from anywhere on Earth many years in the past or future! Animate meteor showers, comet approaches, transits, conjunctions, and other celestial events.

• Rich graphics unlike you’ve ever seen before! See galaxies, constellations, and more in stunning and vivid detail. Plus, optional constellation illustrations that will blow your mind.

• Just browsing the sky for something to look for? Check out the Tonight’s Best feature, which tells you which objects you’ll get the best view of tonight.

• Raise your device to the sky and SkySafari will find stars, constellations, planets, and more! The star chart updates automatically with your real time movements for the ultimate stargazing experience.

• Night Vision – Preserve your eyesight after dark.

• Locate the Sun, Moon, or Mars from our extensive database and track the arrow to be directed to their exact locations in the sky in front of you. See spectacular views of Venus, Jupiter, Saturn, and other planets!

• Learn about the history, mythology, and science of the heavens! Browse from hundreds of object descriptions, astronomical photographs, and NASA spacecraft images. Plus, stay up-to-date with SkyWeek for information about all major sky events every day – miss nothing!

• Watch animated meteor showers with complete viewing information & spectacular graphics.

• View 120,000 stars; over 200 star clusters, nebulae, and galaxies; all major planets and moons; and dozens of asteroids, comets, and satellites, including the International Space Station (ISS).

• Orbit Mode – Leave the Earth’s surface behind, and fly like a NASA space probe through the solar system (requires in-app purchase).

Download App

Yorum Yapın

Your email address will not be published.