Bozlak Gecesi Konser – Hasanağa Restaurant – 05.07.2011


http://www.antalyatv.com/antalya-sehir-rehberi/hasanaga-restaurant/

Geleneksel Türk mimarisi özelliğinin en güzel örnekleri, Antalya Kaleiçi’nde yer alır şuan içinde bulunduğunuz Hasanağa Konağı da böyle konaklardan biri idi. Hasanağa (1908-1976) yaşamayı, konuğu seven, hoş sohbet bir insandı. Burasının restoran olarak düzenlenmesi düşünüldüğünde, Hasanağa’nın adına sahip olsun diye bu ad kullanıldı.

Kapıdan girişte soldaki oda Hasanağa’nın binek atı ahırıydı. Bahçenin sonunda bir fırın ve şuanda mutfağın olduğu bölümde ise bir hamam bulunmaktaydı. Öyle sanıyoruzki restoranımızda o günlerin sıcaklığını ve yaşama sevincini yakalayabildik. Bunun sağlanmasında Antalya’da yaşayan sanatçılarında payı büyüktür.

Hasanağa şimdi Antalya’ya gelen yerli ve yabancı bütün konuklara aynı sıcaklıkta yaklaşıyor. Güzelliklerin çoğalması dileğiyle…

Bozlak Gecesi

Adres

Mescit Sokak No: 15 Kaleiçi-ANTALYA

Rezervasyon: 0-242-247 13 13

“Antalya Canlı Müzik” “Antalya Kaleiçi” “antalya kaleiçi hasanağa” “antalya tv hasanağa” “antalyada hasan aga türkü bar” “antalya türkü bar” “hasan ağa kaleiçi antalya” “hasan ağa restaurant antalya” hasanağa “Hasanağa Restaurant Antalya” “hasanağa restaurant antalya tv” “Hasanağa Restorant” “Hasanağa Restorant Antalya” “kale içi hasan ağa yıl başı” “antalya restaurant” “antalya restorantlar”

Youtube’da İzle !