Dünya dev bir tünelin içinde !

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 3 gün 12 saat önce roosseijui tarafından güncellenmiştir.
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #194011 Yanıtla
   ajansmedialine
   Anahtar yönetici

   Dünya dev bir tünelin içinde

   Haber linki: https://www.indyturk.com/node/425381/bi%CC%87li%CC%87m/g%C3%B6kbilimciler-d%C3%BCnyan%C4%B1n-dev-bir-t%C3%BCnelin-i%C3%A7inde-oldu%C4%9Funu-tespit-etti

   Kanadalı gökbilimci Jennifer West liderliğindeki araştırma ekibinin yeni analizine göre Dünya ve hatta tüm Güneş Sistemi, dev bir manyetik tünelle çevrili.

   Toronto Üniversitesi’nde görev alan gökbilimci ve meslektaşları, hakemli bilimsel dergi Science’ta yayımlanan yeni bir makalede gökyüzündeki iki ana yapıya odaklandı: Kuzey Kutup Mahmuzu (North Pole Spur) ve Fan Bölgesi (Fan Region).

   1960’lı yıllarda keşfedilen bu yapılar, şimdiye dek birbirinden bağımsız görünüyordu. Kuzey Kutup Mahmuzu, genç yıldızların rüzgarları ve birkaç süpernovanın oluşturduğu yıldızlararası balon diye tanımlanırken, Fan Bölgesi de polarize radyo ışığıyla tespit edilebilen bir bölge diye niteleniyor.

   Gökbilimciler bu iki yapıyı açıklamak için bugüne dek çeşitli modeller önermiş ama hiçbiri bu iki yapıyı birbirine bağlayamamıştı. West ve ekibinin yeni araştırmada oluşturduğu modelde ise bunların aslında Güneş Sistemi’ni çevreleyen tünel benzeri devasa bir manyetik alanın parçası oldukları öne sürüldü.

0 yanıt dizini görüntüleniyor
Yanıtla: Dünya dev bir tünelin içinde !

01) Yasalar, saygı ve nezaket önemli.

02) Video için Youtube linki yapıştır.

03) Link kullanarak resim ekleyebilirsiniz.

Bilgileriniz: