Göbek Hasta Ediyor…

Adana Haberleri

Büyükşehir Belediyesi’ne Tanınan Hak Özel Halk otobüslerine Neden Tanınmıyor…
Çarşı merkezden yolcu taşıyan Özel Halk otobüsleri, hastaların tedavisi ya da hastayı ziyaret etmek için Şehir Hastanesine gitmek isteyenleri büyük çileler bekliyor, çok daha yaygın olan Özel Halk otobüsleri Hastanenin önünden değil de Üniversiteye dönen göbekten yani 200 metre geride bulunan göbekten dönmesinden dolayı kişiler ciddi bir mağduriyet yaşamaktalar. Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler çok yaygın olmamakla beraber, akşam erken saatte seferleri bitmektedir. 200 metre diyip geçmemek lazım, zaten mağdur olan yaşlı genç, çocuklu sıkıntı yaşayan insanlar bir de hava şartları altında 200 metre yürümek zorunda bırakılmaları kafalarda epey soru yaratmakta. …
Acaba duraklarda mı sorun, göbeklerde mi yoksa hastane  yanlış yere mi yapıldı??????
Vatandaşlarımızdan bolca şikayet telefonları almaktayız, çeşitli sıkıntılarından dolayı acilen yardım istiyorlar. İsmet T.’de bunlardan biri:’’Hava karardığında toplu taşıma araçlarına yöneldiğimizde, Büyükşehir Belediyesi otobüsü bulamıyoruz, Özel Halk otobüslerine yönelmek mecburiyetinde kalıyoruz. Özel Halk otobüsleri neden Hastanenin önündeki durakta durmuyor.Geç saatlerde ya da gündüz dahi büyük sıkıntı bu sorun yetkililerden bir an evvel çözüm üretmelerini bekliyoruz.İlla bir adli vaka mı cereyan etmeli’’diyerek serzenişte bulundu.
Aynı güzergah üzerinde yaşlı bir teyze köyden getirdiği erzakları satarken yanına yanaşarak “işler nasıl teyze” dedik.  Yaşlı teyzemizin verdiği cevap ise; “içeride yatan hastam var, kızım ile dönüşümlü refakatçi kalıyoruz.   Gelen geçen çok çarşı kadar kalaba ama iş pek yok. İçeride hastam var mecburen ekmek kazanmak zorundayım diye konuştu.
Gözlemlemelerimiz sırasında otobüsten inen yaşlı bir dede ve nine karşımıza çıktı. Dede koltuk değneği ile yürürken neredeyse ağza alınamayacak argolar kullanıyordu ve sormuş bulunduk Neden diye.  Dedemiz ise;” Bakın ne haldeyim otobüse bindik hastaneye gelmek için  hastaneyi gördük ama hastaneye ulaşamıyorum.. Şoföre dedim köşede indir bizi diye, şoför yasak durakta amca dedi. Ben bu şoföre ne yaptım ki bana bunu reva gördü. Yaşımızdan bile mi utanmadı. YAZIK Allah onun……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..”
Merak etmemek elde değil. Bu kadar halk için hizmet etme çabasında olan yetkililer neden bu kadar duyarsız……???   Haberlerimi yok acaba.
Bu haberimizle UKOME ve tüm yetkilileri yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesi için hizmetlerini tamamlamaya, davet ediyoruz.