Pınar Sağ – Tolga Sağ Konseri – Hasanağa Restaurant Antalya

http://www.antalyatv.com/antalyanin-renkleri/pinar-sag-tolga-sag-konseri-hasanaga-restaurant/

Pınar Sağ ve Tolga Sağ Antalya Kaleiçinde bulunan Hasanağa Restaurant’ta konser verdi. İşte Pınar Sağ’ın muhteşem sahne performansı ve Tolga Sağ’ın çok özel deyişleriyle şenlenen konser…

Hasanağa Restaurant – Antalya

Yıllardan beri kalitesini bozmadan, sanata ve sanatçıya değer veren Hasanağa Restaurant Bozlak Gecesi düzenledi. Gecede, her salı akşamı Hasanağa Restaurant’ta sahne alan Grup Rehali ile İTÜ Konservatuarı Öğr. Gör. İsmail Altunsaray sahne aldı. İsmail Altunsaray’ın “Bozlak” eserlerini seslendirdiği gece boyunca dinleyiciler tam bir Türk Halk Müziği ziyafeti çektiler.

Geleneksel Türk mimarisi özelliğinin en güzel örnekleri, Antalya Kaleiçi’nde yer alır şuan içinde bulunduğunuz Hasanağa Konağı da böyle konaklardan biri idi. Hasanağa (1908-1976) yaşamayı, konuğu seven, hoş sohbet bir insandı. Burasının restoran olarak düzenlenmesi düşünüldüğünde, Hasanağa’nın adına sahip olsun diye bu ad kullanıldı.

Kapıdan girişte soldaki oda Hasanağa’nın binek atı ahırıydı. Bahçenin sonunda bir fırın ve şuanda mutfağın olduğu bölümde ise bir hamam bulunmaktaydı. Öyle sanıyoruzki restoranımızda o günlerin sıcaklığını ve yaşama sevincini yakalayabildik. Bunun sağlanmasında Antalya’da yaşayan sanatçılarında payı büyüktür.

Hasanağa şimdi Antalya’ya gelen yerli ve yabancı bütün konuklara aynı sıcaklıkta yaklaşıyor. Güzelliklerin çoğalması dileğiyle…

Adres

Mescit Sokak No: 15 Kaleiçi-ANTALYA

Rezervasyon: 0-242-247 13 13

Ayrıca Bkz.

Hasanağa Restaurant – Bozlak Gecesi

http://www.antalyatv.com/antalyanin-renkleri/hasanaga-restorantta-bozlak-gecesi-video/

“Pınar Sağ Konseri” “Tolga Sağ Konseri” “Antalya Konserler” “Hasanağa Restorant Antalya” “Antalya Türkü Bar Restorant” “Pınar Sağ” “Tolga Sağ” “Antalya Konser” “Antalya Barlar” “Antalya Restaurant” “Antalya Restorant” Türküler “Grup Rehali” “Bozlak Gecesi” “İsmail Altunsaray” “Türk Halk Müziği” “Antalya Canlı Müzik” “tolga sağ 2012” “pınar sağ 2012”

Youtube’da İzle !