YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Üniversite sınavı YKS sonuçları – Google Trends

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav sonuçları heyecanı başladı. 15-16 Haziran 2019 tarihinde YKS’nin üç oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) gerçekleştirildi. Yüz binlerce öğrenci ‘’ YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ÖSYM ile YKS sonuçları nasıl sorgulanır?’’ sorusuna yanıt arıyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından tercih dönemi başlayacak. Üniversite hayali kuran adaylar sınav sonuçları açıklanma tarihine odaklandı. ÖSYM sınav sonuç takvimine göre üniversite sınav sonuçları, ais.osym.gov.tr adresinden giriş yapılarak öğrenilebilecek.

ÖSYM, YKS sonuçlarını 18 Temmuz 2019’da açıklayacak.

YKS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Öğrenciler sonuçlara, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişim sağlayabilecek. Üniversite adayları YKS sonuçları ÖSYM’nin sonuç veya aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara T.C Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile sonuçlara ulaşabilecekler. Ayrıca e-Devlet uzantısı ile ÖSYM AİS’e giren adaylar ise e-Devlet şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak. Ayrıca YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı ancak bu yayınlanan kılavuz ön bilgilendirme amacı taşıyor.

YENİDEN YAYINLANACAK KILAVUZ ÖNEM TAŞIYOR

Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.” denildi.

Youtube’da İzle !