Adana’da Vanlılar Büyüyor

 
 

Adana’da Vanlılar Büyüyor

ADANA TOROS GAZETESİ ÖZEL HABER:  Rüya Kürümoğlu
Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer,  Dernekler Masası Müdürü Recep Kurtoğlu,   CHP Yüreğir ilçe Başkan Vekili Mehmet Alyar, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mahmut Tezcan, Yüreğir İlçe Müftüsü Celal Büyük, AK Parti Meclis üyeleri Yaşar Turan, Recep Kabaklı çeşitli STK’lar ve hemşehrilerinin  katılımı ile coşkulu bir katılımla açıldı. Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Cemal Çelik, ‘Bölge insanlarımızın huzuru, mutluluğu, çalışma arzularını, maddi ve manevi sorunlarına pratik çözümler üretebilmek adına bir araya gelerek derneğimizi kurduk.  Sivil toplum kuruluşu olarak tek amacımız; bölge halkını birlik ve beraberlik çatısında toplayarak, pratik çözümler üretmektir.’dedi.
ÜYE KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Açıldığı günden bu yana üye kayıtlarının devam ettiğini belirten Cemal Çelik, ‘Birkaç hafta sonra genel kurul toplantımızı yaparak yönetimimizi oluşturacağız. Böylelikle de yardımlaşma, dayanışma gibi konularda daha verimli olabilmek için iş bölümleri yapacağız.Sadece Yüreğir bölgesinde resmi olarak 10 bin’e yakın Vanlı hemşehrimiz bulunuyor.Tüm hemşehrilerimizi tek tek ziyaret ediyoruz.Fakat ulaşamadığımız hemşehrilerimizde oldu.Vanlı kardeşlerimizi  derneğimize üye olmaları için bekliyoruz.’diye konuştu.
HEDEF EN İYİ HİZMET
Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Çelik belirli zamanlarda hemşehrileri ile bir araya gelerek, çalışmalar yaptığını anlattı. Çelik tüm hedeflerinin hemşehrileri için hizmet anlamında tüm çalışmaları en iyi şekilde yapmak olduğunu ifade etti.İncirlik Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı  İzzet Altanay,  Çamlıbel Muhtar Adayı Metin Akoraler, Vanlı hemşehrileri ve Adanalı vatandaşlarla da görüşerek, derneğin ve üyelerinin geleceği için çalışmalar yaptıklarını belirten Çelik, ‘ Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak çok kısa bir zamanda büyüyeceğimize inanıyoruz. Hemşehrilerimize ve dernek üyelerimize en iyi hizmeti vererek, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.’dedi.