Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Haşmet Cengizler, Basın İle Buluştu

Antalya Bağımsız Millet Vekili Haşmet Cengizler

Atanmışlar Sorunlarımızı Çözmedi, BAĞIMSIZI deneyin.
Antalya Bağımsız Milletvekili adayı Haşmet Cengizler, Partilere liderler tarafından  atanan adayların seçim sonrası kapılarını seçmenlerine kapattığını söyledi.
Cengizler basınla yaptığı sohbet toplantısında “Atanmış adaylar sorunlarımızı çözmediler. Türkiye’nin, Antalya’mızın sorunları çözülmedi. Bu kez bağımsızı deneyin” dedi. Antalya Bağımsız Milletvekili adayı Cengizler, gazetecilerin sorularını tüm içtenliği ile cevaplayarak, Pazar günü yapılacak seçimlerde alışılmışın dışına çıkarak bağımsızlara daha fazla şans verilmesini istedi.
Musiki Park’ta gerçekleştirilen kahvaltılı sohbette kendini tanıtan ve projelerini anlatan Haşmet Cengizler, Antalyalı bir ailenin çocuğu olarak, bütün hayatını Antalya’da geçirdiğini vurguladı. Cengizler, “Antalyalı’nın sorunlarını en iyi Antalyalı bilir. Antalya’daki sorunların çözümü konusunda bugüne kadar Meclis’e gönderdiğimiz vekillerden yeterli çözümler alamadık. Parti programlarının dışına çıkmayan, seçildikten sonra kariyerleri, koltukları ile Ankara’da kalan vekillerin karşısına tek başıma, alternatif olarak çıkmaktayım. Söz veriyorum, seçilirsem ilimi terk etmeyeceğim”dedi. Esnaf olarak çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Cengizler, “ Bugüne kadar bağımlılara yani atanmışlara oy verdiniz. Bu kez bağımsızı deneyin. Bağımlılar geldikleri yeri unuttular. Parti programlarından çıkmayıp illerinin sorunlarını çözmede bağımsız, özgüvenli davranmadılar. Bağımsıza fırsat verin. Çünkü bağımsızların biat edeceği liderleri yoktur. O’nlar sadece hizmet için vicdanları ile hareket ederler kariyer basamakları için değil” dedi.
Sivil toplum örgütlerinin etkileri konusuna da değinen Cengizler; kadına yönelik şiddet, insan hakları, hayvan hakları üzerine çalışmalarına destek vereceğini, bu konularda bir sivil toplumcu gibi çalışacağının altını çizdi. Cengizler,“Bugün kadınlar şiddet görüyor, çocuklar şiddet görüyor ve hayvanlara işkence yapılıyorsa birebir mağdurların yanında olmak gerekir. Ben bütün kuruluşların yanında, mağdurların yanında olacağım. Antalya’da şiddet gören tek bir kadın kalmayıncaya kadar, gönüllüler, hukukçular, hekimler, sosyologlar ve psikologlarla birlikte hareket edeceğim, onların birer çalışanı olacağım” dedi.
 Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Haşmet Cengizler, gençlerin işsizlik, yoksulluk, eğitimsizlik nedeniyle uyuşturucuya bulaştıklarına dikkat çekerek, “Gençlerimize iş kapıları açmak için mücadele edeceğim. Esnafları dolaşıp, kurumları dolaşıp gençlere meslek edindireceğim. Yoksul ailelerin çocukları için burs sağlayacağım. Bu konudaki sivil toplum kuruluşlarını destekleyeceğim. Kadın, çocuk ve gençlerin hayatlarını zorlaştıran her türlü uygulamaya karşı Antalya’mız için Meclis’ten sesimi yükselteceğim” dedi.
Haşmet Cengizler bir gazetecinin ekonomik durum hakkındaki bir sorusu üzerine ekonomik gidişattan dolayı esnafın zor durumda olduğunu, kendisinin de bir esnaf olarak bu konuyu çok iyi bildiğini vurgulayarak, “Esnafların teşvik alması, düşük faizli krediler alması için Ankara’da da Meclis’e girdiğim takdirde var gücümle çalışacağım. Zor durumdaki her esnafa kapımı açıp sorunlarını dinleyip, çözüm üreteceğim” dedi.
Antalya’da üreticilerin afetlerle zor duruma düştüğü, ekonomik bunalım yaşadığını kaydeden Cengizler, “Seraları mahvolan köylülerimize bürokratlar sözler veriyorlar, yerine getirmiyorlar. Verilen sözlerin takipçisi olacağım. Üreten köylümüzün yanında olacağım. Antalya’nın evladı olarak Antalya için çalışacağım” dedi.
Samimi bir ortamda geçen toplantıda Cengizler, turizm konusuna da değinerek Turizm başkenti olan Antalya’nın çevre ve doğa sorunlarında duyarlı tüm kesimlerle bir araya geleceğini, çevre düşmanı kurumlarla mücadele edeceğini vurguladı, “Turizmin büyümesi, gelişmesi, Antalya’mızın dünyadaki özel yerini korumak ve geliştirmek için mücadele edeceğim. Turizmin sorunlarında çözüm odaklı hareket edeceğim. Rantiyecilere geçit vermeyeceğim” şeklinde konuştu.
 
 BİYOGRAFİ: 1970 Yılında Antalya Muratpaşa’da dünyaya geldi. Eğitim hayatının tümünü Antalya yaptı. Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesi mezunu olan Cengizler , Narenciye caddesinde Değirmenönü Yapı Market işletme sahipliği yaparak, esnaflığa devam etmektedir. Sorgulayan, bağımsız ve demokratik düşünce yapısı ile milli birlik ve beraberliğe destek veriyor. Demokrasiye, cesarete ve özgüvene inanan Cengizler, “Bağımlılar yıllardır çözmedi, bağımsızı deneyin” şiarıyla 24 Haziran’da Antalya ilinden bağımsız aday olarak, Milletvekili seçimlerine katılmaktadır. İletişim: 0533 361 77 89