Dr. Serdar Savaş: Sinovac aşısı olan herkes 2 doz Biontec aşısı olmalıdır ! – Bu videoyu mutlaka izleyin

DNA’MIZ DEĞİŞECEK Mİ? HANGİ AŞI KAÇ DOZ? DR. SERDAR SAVAŞ

YouTube player

Pandemi sürecinin yıkıcı ve olumsuz etkileri devam ederken, Dr. Serdar Savaş‘tan çok önemli bir uyarı geldi. Dr. Savaş, Sinovac aşısının mevcut mutasyonda koruyucu etkili olmadığını, iki veya üç doz Sinovac aşısı olmuş olsalar bile herkesin 2 doz Biontec aşısı olması gerektiğini söyledi.

Dr. Savaş, Sinovac aşısı olan herkesin, son Sinovac aşı tarihinden 3 ay sonra Biontek birinci aşısını, bundan bir ay sonra da ikinci doz Biontec aşısını yaptırması gerektiğini söyledi. 12 Yaş altı çocuklarda hangi aşı olursa olsun aşı yapılmasının uygun olmadığını söyleyen Savaş; 12 – 17 yaş arası çocuklarda 1 doz Biontec aşısının yeterli olacağını, 2. Doz Biontek aşısının 12 – 17 yaş aralığındaki gençlerde risk doğurabileceğini belirtti. Savaş; “Çocuklarımızın aşılanmasının sebebi çocukların değil, büyüklerin korunmasıdır. Gençlerin bağışıklık sistemi kuvvetli ve zindedir, özel bir hastalığı olmadığı müddetçe, Covid 19’un çocuklarda ve gençlerde ölümcül etkileri olmaz. Önemli olan yetişkinlerin Biontec aşısı ile aşılanmasıdır” dedi.

Dr. Serdar Savaş; Biontec aşısının ağrı, baş dönmesi, ateş gibi yan etkilerinin olmasının doğal olduğunu, tüm bu belirtilerin aşının tuttuğunun göstergesi olduğunu, önemli olan hususun aşının Covid19 virüsüne karşı koruyuculuğu olduğunu belirtti.