Ejderha Nefesi Antalya Nerede Bulunur ?

Ejderha Nefesi son zamanların en enteresan trendlerinden birisi. Yiyenin ağzı volkan olmuş, duman salıyor. Alevini püskürmüş bir ejderhanın, alevden sonra duman çıkarması gibi… İnsanlar yeni şeyleri hele ki sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekleri eğlenceli bir şeyse hemen denemek istiyor. Esasen Ejderha nefesi için, buharlı sıvı azot dondurması diyebiliriz.

2016 yılından bu yana Amerika’dan Türkiye’ye yayılan Dragon Breath yani Ejderya Nefesi büyük bir rağbet görüyor. Dragon Breath ürünleri azot yardımıyla üretilmektedir. Türkiye’de benzer farklı bir ürün bulunmamakla birlikte, ejderha dondurması satın alanlara görsel şölen sunmaktadır. Sıvı azotun yardımıyla hazırlanmakta olan Ejderha Dumanı’nı tükettikten sonra ağzınızdan duman çıkarabiliyorsunuz. Bu ürünün lezzetli olması da bir diğer cezbedici yön olarak karşımıza çıkıyor.

Azot’un Ejderha Nefesinin İnsan Sağlığına Zararı var mı ?

Azot, havada yüzde 78 oranında bulunmaktadır. Sıvı azot, tıp başta olmak üzere mutfaklarda da artık sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlığa herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte, ejderha nefesi de doğal ve katıksız ürünlerin bileşiminden oluşmaktadır.

Aşağıdaki videolarda hem “Ejderha nefesi Antalya’da nerede bulunur” sorusuna yanıt alabilir hem de “ejderha nefesi nasıl yapılır” bunu öğrenebilirsiniz.

Yazı devam ediyor…