Korkuteli Ulucak (Sımandır) Köyü Ali Gürbüz Karşılama Töreni – 3

http://www.antalyatv.com/ilceler/korkuteli/baspehlivan-ali-gurbuze-bayram-gibi-karsilama-video/

2011 Yılı Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan olan Ali Gürbüz için memleketi Korkuteli Ulucak (Sımandır) Köyünce coşkulu bir karşılama töreni düzenlendi. Çevre köylerden, Korkuteli ve Antalya’dan çok yoğun katılımın gerçekleştiği karşılama töreni Ali Gürbüz’ün köy girişine konvoy eşliğinde gelişiyle başladı.

Köy girişindeki karşılamada dualar okundu ve kurban kesildi. Ulucaklıların yoğun ilgi ve teveccühü ile karşılaşan Ali Gürbüz’ün mutluluğunu, Belek Güreş Kulübündeki takım arkadaşları da paylaştı. Ulucak (Sımandır) Köyünün muhtarlığını yapan Mehmet Yıldız, organizasyonu kendisinden önceki iki muhtarın ve birçok köylünün katılımıyla birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, önümüzdeki yıldan itibaren Korkuteli Ulucak (Sımandır) Köyünde güreş organizasyonu yapmayı planladıklarını vurguladı.

Halk oyunu gösterileri ile başlayan törende Ali Gürbüz ve diğer güreşçilere altın hediye edildi.

İşte Ali Gürbüz için düzenlenen muhteşem karşılama töreninden Antalya TV kameralarına yansıyanlar…

“Ali Gürbüz Karşılama Töreni” “Korkuteli Ulucak Köyü” “Korkuteli Sımandır Köyü” “Başpehlivan Ali Gürbüz” “Korkuteli Güreş” “Güreş Videosu İzle” Başpehlivan “Antalya Güreşler” “Korkuteli Antalya” “Ali Gürbüz” “Güreş Ağası” “Ali Gürbüz Korkuteli” “Belek Güreş Kulübü” “Güreş İzle” “Güreş TV”

Youtube’da İzle !