Kroisos Lake Resort Hotel Yeşilada Eğirdir – ISPARTA


http://www.antalyatv.com/antalya-sehir-rehberi/kroisos-lake-resort-hotel-egirdir/

Su, yeşillikler ve dağların mükemmel güzelliğiyle buluştuğu Kroisos Resort Hotel Eğirdir Yeşilada’da bulunuyor. Güvenli ve huzurlu, unutamayacağınız bir tatil için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz otelde, tekne turu, dalış turu, çeşitli gezi turları bulunuyor. Akşamlarınızı muhteşem göl manzarasında canlı müzik eşliğinde geçirebilirsiniz.

Otele ismini veren Kroisos Kimdir ?

Batı Anadolu’daki Lidya devletinin son kralı olan ve yaklaşık İÖ 561-546 arasında ülkesini yöneten Kroisos’un hangi tarihte nerede doğup, nerede öldüğü bilinmemektedir. Kroisos zenginliğiyle ünlüydü. Tarihte ilk kez onun zamanında altın ve gümüş para basıldığı söylenir. Türkçe de ki “Karun kadar zengin” deyimi bu kraldan kaynaklalkeyi gezdirten meraklı yaradılışının ve bilgeliğinin ününü birçok kez biz de duyduk, bundanoisos’un hoşuna gidecek sözler değildi ve bu, eldeki şeyleri hor görüp, her şeyin sonuna bakmayı öğütleyen dar kafalı adamı kapı dışarı etti”(HERODOTOS, 2000; 52).erli tutulan erdemli bir kişidir”

ADRES

Yeşil Ada Mahallesi EĞİRDİR / ISPARTA

Tel: (0246) 311 50 06 – 311 67 67

“Kroisos Lake Resort Hotel” Eğirdir “Eğirdir Otel” “Isparta Otel” “Isparta Eğirdir” “Eğirdir Gölü” “Eğirdir Göl Manzarası” “Kroisos Hotel Eğirdir” “Eğirdir Oteller” “Göl Manzaralı Otel” “Eğirdir Restorant” “Eğirdir Restaurant” “Eğirdir Canlı Müzik” “Isparta Canlı Müzik” “Eğirdir Eğlence Mekanları” “Isparta Eğlence Mekanları” “Akdeniz Oteller” “Isparta Gidilecek Yerler” “Isparta Doğal Güzellikler”

Youtube’da İzle !